wodny plac zabaw
Aktualności

Czy powstanie wodny plac zabaw w Bytomiu?

Mamy dobrą informację dla rodzin. W naszym mieście jest planowana nowa inwestycja w sąsiedztwie kąpieliska odkrytego w parku miejskim. Powstanie wodny plac zabaw w Bytomiu.

OSiR w Bytomiu podpisał już umowę z wykonawcą tego projektu. Wodny plac zabaw w Bytomiu powstanie jeszcze latem tego roku. Wyłoniona w przetargu firma Mazur z Bytomia za blisko 1 mln zł zaprojektuje i wybuduje nowy obiekt rekreacyjny w mieście.

– Budowa wodnego placu zabaw to inwestycja, o którą dwukrotnie upominali się mieszkańcy w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Mimo że projekt ten nie otrzymał wymaganej liczby głosów, uznaliśmy, że warto przeprowadzić tę inwestycję – mówił Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Wodny plac zabaw typu „splash park” powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie kąpieliska odkrytego i lodowiska sezonowego. Nowa inwestycja obejmie powierzchnię około 180 metrów kwadratowych.

Wykonawca projektu zbuduje kompletną technologię uzdatniania wody basenowej wraz z niezbędnym budynkiem technicznym. W ramach projektu inwestycyjnego powstaną dojścia dla pieszych, oświetlenie terenu, mała architektura. Mowa o ławkach, koszach, stojakach na rowery i przebieralniach wolnostojących.

Z jakich atrakcji skorzystają bytomianie?

Pośród atrakcji wodnych będą między innymi: tęczowy tunel, grzybek wodny, dysze wodne, zjeżdżalnia wielorybek, tunel z dyszy czy wiaderka przelewowe.

Ponadto wykonawca wodnego placu zabaw wybuduje budynek socjalno-sanitarny. Wykona niezbędne przyłącza wodociągowe, sanitarne, kanalizacji deszczowej, również wyposaży obiekty w niezbędny sprzęt, aparaturę oraz ogrodzenie terenu.

– Realizacja inwestycji jest tak zaplanowana, aby jeszcze w wakacje mieszkańcy naszego miasta mogli skorzystać z nowej atrakcji wodnej – mówił Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Cały projekt będzie kosztować prawie 995 tys. zł, a zgodnie z podpisaną umową, wykonawca ma czas na jej realizację do 15 czerwca 2021 roku. Realizacja wodnego placu zabaw jest możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło informacji: wp.wiadomosci.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
3
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.