policja w bytomiu
Aktualności

Policja w Bytomiu. Uważajmy na oszustów internetowych

Policja w Bytomiu przestrzega przed oszustami internetowymi. Oszuści podszywają się pod kupującego danego przedmiotu i komunikują się z nami za pomocą popularnych komunikatorów.

Uważajmy na oszustów internetowych. Policja w Bytomiu ostrzega nas przed tego typu oszustwami. Takie osoby podszywają się pod fałszywych kupujących danego przedmiotu w internecie i próbują się kontaktować z nami za pomocą popularnych komunikatorów. W ten sposób chce wyłudzić dane do przejęcia konta bankowego. Śledczy z „czwórki” w Bytomiu przyjęła ostatnio kilka takich zgłoszeń.

Uwaga na oszustów internetowych! Policja w Bytomiu ostrzega

Taki mechanizm oszustwa jest bardzo prosty. Do osoby, która sprzedaje towar, zgłasza się „kupujący”. Najpierw rozmowa przebiega normalnie, a klient dopytuje o produkt, uzgadnia kolejno szczegóły. Potem jednak wysyła sprzedającemu link, który przekierowuje go na witrynę udającą tę faktyczną. Ma być to element finalizacji transakcji. Sprzedający jest proszony o podane danych z karty płatniczej, na którą mają zostać przelane środki.

Bytomianka zgłosiła się do policjantów z Szombierek i poinformowała, że z jej konta służbowego skradziono pieniądze. Jak się później okazało, kradzież pieniędzy miała związek z transakcją internetową dotyczącą sprzedaży głośnika poprzez portal aukcyjny. Szybko znalazł się zainteresowany zakupem i rozmowa przeniosła się do komunikatora internetowego. Podczas wymiany wiadomości, oszust wysłał fałszywy link, poprzez który wyłudził dane karty płatniczej, a to już umożliwiło kradzież pieniędzy.

Pamiętajmy, by nie podawać danych autoryzujących dostęp do kart kredytowych, płatniczych lub rachunków bankowych.

Źródło informacji: faktybytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.