Policja w Bytomiu: Kradł i napadał na sklepy. Sprawca już w rękach policji
Aktualności

Policja w Bytomiu: Kradł i napadał na sklepy. Sprawca już w rękach policji

Policja w Bytomiu z Komisariatu IV zatrzymała w centrum sprawcę napadów na sklepy. Mężczyzna dopuścił się dwóch przestępstw na terenie Piekar Śląskich i naszego miasta.

Złapano 22-letniego mężczyznę, który tego samego dnia okradł i dwukrotnie napadł na ekspedientki w sklepach na terenie Piekary Śląskich i Bytomiu. Teraz za te czyny grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Policja w Bytomiu: Kradł i napadał na sklepy. Sprawca już w rękach policji

W ubiegłą środę tuż przed godziną 23:00 dyżurnego KMP w Bytomiu powiadomiono, że w sklepie przy ulicy Witczaka doszło do rozboju. Ekspedientkę sklepu uderzył w twarz młody mężczyzna, który ukradł papierosy i uciekł. Jak się okazało, do podobnego incydentu doszło nieco wcześniej, ale w Piekarach Śląskich. Bytomski oficer dyżurny przy współpracy z piekarskim, ustalili rysopis sprawcy i przekazali informację drogą radiową patrolom będącym w terenie. Policjanci z bytomskiej „czwórki” zauważyli na dworcu autobusowy mężczyznę, którego rysopis pasował do podanego w komunikacie. 22-letni mieszkaniec Chorzowa został zatrzymany. W Piekarach Śląskich mężczyzna w jednym sklepie skradł piwo. W drugim zaś napadł na ekspedientkę – uderzył ją w twarz i skradł papierosy. Na szczęście żadna z kobiet nie odniosła poważniejszych obrażeń. Śledczy z Bytomia przedstawili młodemu mężczyźnie zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Teraz grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Źródło informacji, zdjęcie: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.