Aktualności

Podsumowanie akcji „Bezpieczne skrzyżowania”

Wydział drogowy bytomskiej komendy podsumował akcję „Bezpieczne skrzyżowania”. Głównym celem tej akcji było ograniczenie liczby zdarzeń oraz liczby ofiar wypadków drogowych, które mają miejsce w pobliżu skrzyżowań. Funkcjonariusze policji ujawnili 29 wykroczeń.

Dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego w pobliżu skrzyżowań oraz egzekwowanie od kierowców i pieszych obowiązujących w tym zakresie przepisów – to główne cele akcji „Bezpieczne skrzyżowania”. Pisaliśmy o tej akcji już wcześniej w artykule: Na bytomskich skrzyżowaniach jest przeprowadzana akcja „Bezpieczne skrzyżowania”.

Ile wykroczeń popełnili w ciągu tej akcji piesi i kierowcy?

29 wykroczeń ujawnili policjanci z bytomskiego komendy, w tym 3 dotyczyły pieszych, a reszta kierowców pojazdów mechanicznych.

Bytomscy policjanci z drogówki pełnili służbę w wyznaczonych punktach miasta. W trakcie przeprowadzonych działań o nazwie „Bezpieczne skrzyżowania”. W czasie akcji mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, prawidłowość parkowania w pobliżu skrzyżowań, przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości i stosowanie pasów bezpieczeństwa. Stróże prawa zwracali również uwagę na zachowanie pieszych uczestników ruchu drogowego.

Źródło informacji, zdjęcie: bytom.slaska.policja.gov.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.