AktualnościLifestyle

Piknik ekologiczny w bytomskim parku

Już w tym tygodniu na muszli koncertowej w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu odbędzie się piknik ekologiczny.

W najbliższy piątek – 10 czerwca, odbędzie się piknik ekologiczny na muszli koncertowej w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla w Bytomiu. Wydarzenie zacznie się o godzinie 12:00, a swój finał będzie miało o godzinie 18:00. Na uczestników ekologicznej imprezy czeka mnóstwo specjalnych akcji.

Piknik ekologiczny w bytomskim parku

Na ekologicznej imprezie dowiemy się czym jest recykling i co się dzieje ze śmieciami, jak trafiają do pojemników na odpady. Pojawią się także stoiska, na których będziemy mogli wykonać doniczki lub pojemniki na zioła przy użyciu materiałów z recyklingu. Będziemy mogli także stworzyć torby z koszulek bawełnianych, ekomozaiki z pozostałości po remontowanych i resztek kafli czy nawet domowy kompostownik.

piknik ekologiczny

Ekologiczny konkurs

Dla najmłodszych organizator przygotował konkurs plastyczny i literacki „Segregujesz i świat ratujesz” – do dziś można przysłać swoje prace na mail [email protected]. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas od 1 do 8. Dzieci w wieku przedszkolnym mają za zadanie wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej superbohatera, który ratuje świat segregując śmieci. Rysunek może być wykonany kredkami, flamastrami i farbami, a format pracy to minimum A4 i nie może być większy niż A3.

Z kolei dla dzieci w wieku szkolnym, czyli klas od 1 do 4 – mają przygotować pracę plastyczno-manualnej (przestrzennej) z użyciem odpadów powstających w gospodarstwach domowych. Technika wykonania jest dowolna, ale z wykorzystaniem odpadów, które powstają w waszych domach.

Zaś uczniowie klas nieco starszych 4-8 mają za zadanie napisać wiersz, rymowankę lub hasło przybliżające tematykę segregacji odpadów z uwzględnieniem pomysłów na ponowne wykorzystanie śmieci z gospodarstw domowych.

Dla zwycięzców konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe i gadżety ekologiczne, które będą wręczone na piątkowym wydarzeniu. Organizatorem imprezy i konkursu jest Miasto Bytom.

Źródło informacji: Wydarzenie Piknik Ekologiczny

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.