Na Bytom Cup wystąpi Jerzy Janowicz
AktualnościSport

Na Bytom Cup wystąpi Jerzy Janowicz

Na kortach KS Górnika Bytom przy ulicy Tarnogórskiej odbędzie się ITF M15 – Bytom Cup, w którym wystąpi Jerzy Janowicz.

Turniej ITF M15 – Bytom Cup jest zaliczany do cyklu LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Właśnie w tych zawodach, na bytomskim korcie KS Górnika Bytom zagra Jerzy Janowicz. Oprócz niego wystąpi także podwójnego finalistę juniorskiego Roland Garros 2022 – Martyna Pawelskiego (KS Górnik Bytom).

Lotos PZT Polish Tour: ITF M15 – Bytom Cup

Korty KS Górnika Bytom to trzeci przystanek, a drugi między narodowego – czwartek edycji Lotos PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Cykl ten otworzył w maju zawody OTK Super Series – Puchar Polski LOTOS PZT Polish Tour na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej.

W tym roku prestiżowe wydarzenie składa się z dwunastu turniejów, w tym 10 międzynarodowych i odwiedzi przy tym dziewięć miast. Nasze miasto będzie gościło w lipcu 96. Esvelo Narodowe Mistrzostwa Polski z zawracającą pulą nagród, która przekracza sumę miliona złotych oraz Mercedesami Klasy CLA od firmy BMG Goworowski z Gdynii.

Na Bytom Cup wystąpi Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz gra pod barwami Centralnego Klubu Tenisowego Grodziska Mazowieckiego. Tenisista wrócił niedawno na korty po poważnej kontuzji. Aktualnie nie jest sklasyfikowany w rankingu ATP, z powodu długiej nieobecności. Organizatorzy postanowili mu przyznać specjalną przepustkę do Bytom Cup.

Janowicz w ubiegłym tygodniu zagrał również ze specjalną przepustką na turniej ATP Poznań OPEN, który również jest zaliczany do cyklu Lotos PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski. Niestety nie zwyciężył tego pojedynku, ale sam przyznał, że brakuje mu rytmu meczowego ogrania, dlatego zaplanował sobie kilka występów w turniejach ITF M15. Jedną z nich będzie Bytom Cup.

Kto jeszcze wystąpi na bytomskich kortach?

Na Bytom Cup i kortach KS Górnika Bytom zobaczymy Martyna Pawelskiego, który odniósł sukces w juniorskim Roland Garros. Zaliczył półfinały w singlu i deblu. Tutaj zagra jako jeden z trzech zawodników zakwalifikowanych w Top 1000 rankingu ITF (Międzynarodowej Federacji Tenisa) graczy do lat 18. Z tego przywileju także skorzystają Fili Pieczonka i Jakub Mensik z Czech.

Według seniorskiego rankingu ITF zakwalifikowali się również czterej nasi rodacy:

  • Maciej Rajski – BKT Advantage Bielsko-Biała
  • Szymon Kielan – Legia Warszawa
  • Maks Kaśnikowski – Lotos PZT Team
  • Yann Wójcik – Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki

Specjalne przepustki, tzw. „dzikie karty” do turnieju głównego otrzymali: Aleksander Orlikowski – AZS Łódź, Wojciech Marek – KS Górnik Bytom oraz Borys Zgoła – AZS Poznań.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.