AktualnościPolityka

Pamięć tym, których z nami już nie ma…

Przed uroczystością święta 1 listopada, włodarz naszego miasta razem z jego zastępcami odwiedzili groby byłych prezydentów i nadburmistrzów Bytomia.

Na cmentarzu Mater Dolorosa prezydent z swoimi zastępcami zapalili znicze na grobach prezydentów: Tadeusza Felińskiego, Piotra Miętkiewicza i Witolda Mączarowskiego oraz nadburmistrza Alferda Stephana. Złożyli także kwiaty pod tablicą nadburmistrza Georga Brüninga. Później odwiedzili również groby: prezydenta Janusza Rokosza na cmentarzu przy ulicy Staffa i prezydenta Pawła Spyry na cmentarzu przy ulicy Kraszewskiego.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to wyjątkowy  ważny czas, bo wspominamy naszych najbliższych.  Nie zapominajmy jednak o swoim bezpieczeństwie i jeśli to możliwe odłóżmy wizytę na cmentarzu na inny moment, by uniknąć dużych skupisk ludzi – powiedział prezydent Bytomia.

Wspominamy też osoby, które zmarły w ostatnim czasie. Pośród nich są osoby związane z Bytomiem.

W tym roku pożegnaliśmy:

  • Ewę Tryburczyk – przewodniczącą Bytomskiej Rady Seniorów, sekretarza Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów – zaangażowną w sprawy najstarszych bytomian.
  • Anielę Szybińską – bytomianka, uczestniczka Powstania Warszawskiego w 1944 roku, odeszła we wrześniu.
  • Elżbietę Nawrot – wieloletnią dyrektorkę Liceum Medycznego, członkinię Związku Nauczycielstwa Polskiego, Komisji Instruktorskiej Bytomskiego Hufca, Bytomskiej Rady Seniorów.
  • Jana Liberę – legendę Polonii Bytom, należał do grona najlepszych piłkarzy reprezentacji Polski w latach 60-tych XX wieku. Zagrał 35 spotkań z orłem na piersi, strzelając dla reprezentacji naszego kraju 8 bramek, zaś z Polonią Bytom zdobył Mistrzostwo Polski w 1962 roku, Puchar Rappana i Ameryki w 1965 roku. Zmarł w lutym.

Źródło: bytom.pl

 

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.