nowej hali lodowiska w bytomiu
Sport

Ostatnia prosta na nowej hali lodowiska w Bytomiu

Na nowej hali lodowiska w Bytomiu prace powoli zmierzają ku końcowi. Już za niedługo bytomianie będą mogli korzystać z nowego obiektu sportowego. Sprawdźmy jak się miewają tam sprawy.

Aktualnie trwają ostatnie prace wykończeniowe na nowej hali lodowiska w Bytomiu, czyli ostatnia prosta. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że trwa próbne mrożenie lodowiska. Teraz prace powoli zmierzają ku końcowi i możemy podziwiać efekty zakończonych niektórych robót.

Co słychać na nowym obiekcie sportowym w Bytomiu?

Na trybunach zamontowano już krzesełka po stronie wschodnie i zachodniej oraz miejsca VIP. W obiekcie pojawiły się bandy i odbyło się próbne mrożenie tafli lodowiska. Na zewnątrz nadal trwają prace brukarskie i porządkowe. Tu mamy dobrą informację, bo elewacja z wizerunkiem hokeisty jak i napis odwołujący się do nazwy lodowiska odsłonięto. Przypomnijmy, że nowa hala lodowiska będzie nosiła nazwę Braci Emila i Tadeusza Nikodemowiczów, którzy stworzyli potęgę hokejowej Polonii Bytom.

Hala lodowiska im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu

Budowa nowej hali lodowiska w Bytomiu to jedna z najistotniejszych inwestycji sportowych w ostatnich latach. Na tej atrakcji skorzystają wszyscy bytomianie, ale nie tylko. Innowacyjny obiekt będzie kosztował około 42 mln zł. Z czego aż 15 mln złotych to dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie miasto pozyskało.

Z nowego obiektu sportowego w Bytomiu przy ulicy Pułaskiego 71, mieszkańcy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.