sławni bytomianie gosia andrzejewicz
Aktualności

Sławni bytomianie [CZĘŚĆ 1]

Przed Wami kolejny artykuł, której powstał dzięki współpracy z młodymi i ambitnymi ludźmi z projektu Świadomi Świata. No to zaczynamy!

Bytom może pochwalić się wieloma zacnymi i docenianymi personami, które urodziły się właśnie w naszym mieście. W tym tekście – który będzie pierwszą częścią artykułu – chcemy przybliżyć Wam sylwetki niektórych z nich.

Sławni bytomianie

Gosia Andrzejewicz – (ur. 14 stycznia 1984r. W Bytomiu) – polska wokalistka tworząca muzykę pop, jazz i R&B. Ukończyła IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu, a więc popularnego ,,Sikoraka”. Na rynku muzycznym zadebiutowała w 2004 roku. Jej album ,,Gosia Andrzejewicz Plus” pokrył się złotem, a piosenka ,,Słowa” podbiła listy przebojów. Otrzymała nagrody za debiut roku na Eska Music Awards i na gali Złote Dzioby. W 2020 roku zajęła trzecie miejsce w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

Henryk Apostel – (ur. 29 stycznia 1941r. w Bytomiu) – reprezentant polski w piłce nożnej, trener piłkarski. W swojej bogatej piłkarskiej karierze zdobył Mistrzostwo Polski z Polonią Bytom, Mistrzostwo Polski z Legią Warszawa i dwa razy Puchar Polski z wyżej wspomnianą Legią. Zadebiutował w reprezentacji. Jako trener również odniósł wiele sukcesów. Z reprezentacją Polski U-18 zdobył wicemistrzostwo Europy, a z Lechem Poznań dwa mistrzostwa Polski. Prowadząc Śląsk Wrocław zdobył Puchar i Superpuchar Polski.

Mariusz Kałamaga – (ur. 8 listopada 1981r. w Bytomiu) – polski artysta kabaretowy i prezenter radiowy. Znany jest on głównie z kabaretu Łowcy.B, któremu przewodził przez 12 lat. Prowadził wiele programów telewizyjnych. Brał udział w programie ,,Taniec z Gwiazdami”. Współprowadzi on program ,,Wstawaj, szkoda dnia!” w Radiu RMF.

Waldemar Legień – (ur. 28 sierpnia 1963r. w Bytomiu) – wybitny polski judoka. Na swoim koncie ma dwa mistrzostwa olimpijskie w judo – z 1988 i 1992 roku. Jest trzykrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata. Zdobył również Mistrzostwo Europy. Dwukrotnie zostawał wybrany na sportowca roku w Polsce przez czytelników ,,Przeglądu Sportowego”. Ma swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.

Świadomi Świata na drugą część artykułu zapraszają Was za tydzień, oczywiście na naszym portalu Ino Bytom.

Naszych ambitnych i młodych bytomian znajdziecie na:

📲 FacebookŚwiadomi Świata
🐦 Twitter@SSwiadomi

Portal Ino Bytom objął patronatem medialnym projekt uczniów I LO im. Jana Smolenia w Bytomiu.

Zdjęcie: Gosia Andrzejewicz Facebook

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.