muzeum górnośląskiego w bytomiu
AktualnościKultura

Ogromne wyróżnienie dla Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu

Ogromne wyróżnienie dla Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. 30 marca 2021 roku bytomska placówka dołączyła do elitarnego grona. Jakiego?

30 marca 2021 roku bytomska placówka o ogromnym wyróżnieniu poinformowała na swoim fanpage na Facebooku. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu dołączyło elitarnego grona. Jakie wyróżnienie otrzymał obiekt w naszym mieście?

Wielkie wyróżnienie dla Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu

Dnia 30 marca 2021 roku bytomska placówka otrzymała oficjalną decyzję Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o wpisie Muzeum Górnośląskiego do Państwowego Rejestru Muzeów. To ogromne wyróżnienie dla bytomskiego obiektu kulturalnego.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu jest liczącą się w kraju placówką. MGB buduje największy w regionie zasób muzealiów o szczególnej w skali kraju randze z zakresu:

  • Archeologii,
  • Etnografii,
  • Historii,
  • Przyrody,
  • Sztuki,

oraz zespół o wspaniałych kwalifikacjach, doświadczeniu, wysokim poziomie kreatywności i ogromnym zaangażowaniu w powierzone obowiązki. Czego dowodem są liczne wyróżnienia i nagrody przyznawane bytomskiej placówce za projekty merytoryczne i edukacyjne.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu jest jedynym muzeum w województwie śląskim, które uzyskało w drodze ewaluacji w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego – status jednostki naukowej. Wpis do Państwowego Rejestru Muzeum jest dla placówki potwierdzeniem nie tylko znaczenia posiadanych zbiorów. Dotyczy to także wysokiego poziomu merytorycznego prowadzonej przez muzeum działalności oraz standardów bezpieczeństwa posiadanych zbiorów. Taki wpis poszerza sporo możliwości jakie może uzyskać placówka. między innymi możliwość pozyskiwania muzealiów, aplikowanie do programów ministerialnych, które są dedykowane wyłącznie muzeom rejestrowanym.

To bardzo wielkie wyróżnienie dla Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i na pewno cały zespół jest z tego szczęśliwy. My podzielamy także tą radość i gratulujemy tego wyróżnienia!

Źródło informacji: Materiały prasowe
Zdjęcie: Muzeum Górnośląskie Bytom – Facebook

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.