nowe zalecenia ministra zdrowia: maseczki na cmentarzach 1 listopada
AktualnościKoronawirus

Nowe zalecenie ministra zdrowia: Maseczki na cmentarzach 1 listopada

Maseczki na cmentarzach podczas święta 1 listopada – Wszystkich Świętych. To nowe zalecenie ministra zdrowia – Adama Niedzielskiego.

Zapytany przez dziennikarzy na konferencji prasowej, gdzie udał się także portal Dziennik Zachodni, szef resortu zdrowia odpowiedział, czy maseczki będą konieczne na cmentarzach podczas Wszystkich Świętych. Nowe zalecenie ministra zdrowia – Adama Niedzielskiego to maseczki podczas 1 listopada.

– To jest odwoływanie się do odpowiedzialności, nie tylko za siebie, ale za swoich bliskich i swoje otoczenie – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji w Centrum Pediatrii w Sosnowcu.

Nowe zalecenie ministra zdrowia: Maseczki na cmentarzach 1 listopada

Szefa resortu zdrowia zapytano podczas konferencji prasowej w Centrum Pediatrii w Sosnowcu o obostrzenia podczas 1 listopada i jakie są jego zalecenia. Tym razem nie będzie zamkniętych cmentarzy, co miało miejsce w ubiegłym roku.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski prosi by na cmentarzach zakładano maseczki, bo o dystans społeczny w takim dużym gronie to niemożliwe.

– Stosujmy maseczki również na cmentarzach. Nie będzie żadnej ostrej regulacji, to jest odwoływanie się do odpowiedzialności, nie tylko za siebie, ale za swoich bliskich i swoje otoczenie. W polskiej tradycji tłumnie odwiedzamy cmentarze. Liczba osób odwiedzająca miejsca pamięci jest dużo. Pojawia się tłok, trudno o zachowanie dystansu. Myślę, że każda odpowiedzialna osoba podejmie decyzję, która z mojego punktu widzenia jest oczywista i będzie miała maseczkę – mówił Adam Niedzielski na konferencji prasowej w sosnowieckiej jednostce szpitalnej m.in. dla portalu Dziennik Zachodni.

Źródło informacji: Dziennik Zachodni

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.