przebudowa ulicy węglowej w bytomiu
Aktualności

Przebudowa ulicy Węglowej w Bytomiu. Ruszają dwa pierwsze etapy prac

Miasto podpisało umowę z wykonawcą na następna bardzo istotną inwestycję drogową. Odbędzie się przebudowa ulicy Węglowej w Bytomiu i zaczynamy dwa pierwsze etapy prac.

Właśnie zaczynają się prace związane z dwoma pierwszymi etapami przebudowy ulicy Węglowej w Bytomiu. Gmina podpisała już umowę z wykonawcą – przedsiębiorstwem COLAS Polska Sp. z o.o., to oni wykonają wszelakie prace związane z remontem bytomskiej ulic za prawie 2,4 mln złotych. Część na tę inwestycję Bytom pozyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przebudowa ulicy Węglowej w Bytomiu. Ruszają dwa pierwsze etapy prac

Ulica Węglowa w Bytomiu będzie przebudowana na odcinku 500 metrów. Wykonawca w ramach prac wykona dodatkowo oświetlenie i zbuduje ciąg pieszo-rowerowy. Tak jak wspomnieliśmy, Bytom pozyskał większą część na tę inwestycję z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1,85 mln złotych.

– Przebudowa ulicy Węglowej ma na celu nie tylko poprawę bezpieczeństwa i komfortu kierowców, ale również udostępnienie znajdujących się przy niej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz – W 2020 roku zawarliśmy porozumienie z firmą GTB Metropolis Sp. z o.o., która przygotuje teren przy ul. Węglowej pod inwestycję, z kolei miasto zadeklarowało, że wykona przebudowę drogi na odcinku od przejazdu tramwajowego do miejsca zjazdu z ul. Węglowej na teren inwestycyjny – podkreślał prezydent Mariusz Wołosz.

Przebudowa, a później przygotowanie terenów pod inwestycje

W ramach przebudowy drogi wykonawca wykona oprócz robót drogowych:

  • elementy odwodnienia drogi,
  • zabezpieczenie sieci nN,
  • oświetlenie uliczne,
  • przebuduje linie kabli teletechnicznych.

Tak jak pisaliśmy wyżej, dodatkowo wybudowany będzie ciąg pieszo-rowerowy, kanał technologiczny, a także sygnalizację świetlną. Zgodnie z podpisaną umową w dniu wczorajszym, wykonawca będzie miał 9 miesięcy na realizację całego zadania.

– Nasze miasto posiada wiele atrakcyjnych terenów inwestycyjnych. Są one zlokalizowane zarówno przy KSSE, ale również przy ulicy Węglowej, gdzie znajduje się 25-hektarowa działka, będąca jednym z najatrakcyjniejszych terenów inwestycyjnych w Bytomiu – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia – Jej atutem jest dogodna lokalizacja przy autostradzie A1, obwodnicy Bytomia oraz drodze krajowej nr 11 /ul. Strzelców Bytomskich/, a także tuż obok Centralnej Magistrali Węglowej, co zapewnia doskonałą komunikację zarówno samochodową, jak i kolejową. Dlatego też chcąc zapewnić dobry dostęp inwestorom do tego terenu, zdecydowaliśmy się zawrzeć porozumienie, w ramach którego przebudowana zostanie ulica Węglowa – podkreślał wiceprezydent Michał Bieda.

Firma GTB Metropolis Sp. z o.o. zadeklarowała, że przygotuje nieruchomości przy ulicy Węglowej pod przyszłe inwestycje między innymi poprzez budowę dróg wewnętrznych i sieci uzbrojenia terenu, przebudowę sieci przesyłowej gazociągu oraz makroniwelację terenu.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.