olx
Aktualności

Nowa metoda oszustów na OLX. Jaka?

Oszuści nie śpią i cały czas wymyślają nowe metody jak wyłudzić od nas pieniądze. Tym razem nową metodę oszuści zastosowali na OLX wraz z pomocą popularnego komunikatora.

Pojawiła się nowa metoda oszustów stosowana na OLX wraz z pomocą popularnego komunikatora. Wczoraj czytelniczka wysłała przykład takiej wiadomości. Musimy mieć się cały czas na baczności, bo jak widzimy oszuści nie próżnują i nie śpią. Przez naszą nieuwagę i chęć szybkiego sprzedania przedmiotu, możemy stracić swoje pieniądze. Policja prosi o rozwagę i ostrożność.

Nowa metoda oszustów na OLX

Niestety cały czas musimy być ostrożni sprzedając w sieci. Tym razem padło na platformę OLX. Oszuści wymyślili nową metodę na sprzedających swoje przedmioty na popularnym OLX, dołączając do tego komunikator WhatsApp. Nasza czytelniczka niedawno dostała taką wiadomość, chociaż przedmiot już dawno został sprzedany. Poniżej umieszczamy wiadomość na WhatsApp:

Z roku na rok coraz częściej słyszy się o nowych metodach oszustw, które mają na celu wyłudzanie jak największej ilości pieniędzy. Oszuści udają policjantów, pracowników wodociągów oraz wnuczków. Od pewnego czasu oszuści w celu wyłudzenia danych z naszej karty posługują się portalem aukcyjnym oraz komunikatorem WhatsApp.

Na czym polega nowa metoda wyłudzenia na portalu aukcyjnym?
  • oszust internetowy kontaktuje się ze sprzedawcą przez WhatsApp
  • sprzedający otrzymuje od oszustów link do strony udającej witrynę OLX pozwalającą na finalizację transakcji,
  • później oszust zachęca by wprowadzić w fałszywym panelu OLX między innymi dane swojej karty, rzekomo po to, aby otrzymać na nią pieniądze za przedmiot z ogłoszenia.

Na oficjalnym blogu portalu aukcyjnego możemy przeczytać:

„Pamiętaj, że OLX nie generuje linków do opłacenia zakupu, czy do podania danych do otrzymania płatności za oferowany przez Ciebie przedmiot. Jedyną stroną, do której przekierujemy Cię podczas finalizacji Płatności OLX, jest Dotpay – za jej pośrednictwem realizowana jest wpłata.”

Pamiętajmy, aby weryfikować kto i co do Nas pisze. Nie wpisujmy nigdzie numeru swojej karty i nie klikajmy w podejrzane linki do strony. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność – nie dajmy się oszukać.

Źródło informacji: tvs.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.