Fot. UM Bytom
AktualnościLifestyleSportWiadomości

Naprawa dachu sali gimnastycznej GKS Rozbark ukończona!

Naprawa dachu sali gimnastycznej w budynku przy Tuwima 43 dobiegła w tym miesiącu do końca. Inwestycja kosztowała 369 tysięcy złotych.

Wykonawca – firma JS INVEST Group Sp. z o.o. z Gliwic – rozebrał, wywiózł i zutylizował starą konstrukcję dachu, która została zastąpiona nową, pokrył dach styropapą, zamontował instalację odgromową, obróbki blacharskie oraz nowe rynny i rury spustowe. Odbudowano też ściany szczytowe i wykonano wieniec żelbetowy. Prace modernizacyjne obejmowały wykonanie wentylacji grawitacyjnej oraz oświetlenia wewnętrznego. To jednak, jak przekonuje miasto, nie koniec prac modernizacyjnych. 

Naprawa dachu budynku GKS Rozbark droższa niż zakładano

Inwestycja kosztowała 369 tys. zł. W poprzednim roku, 28 października podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni podjęli decyzję o przesunięciu środków na naprawę dachu sali gimnastycznej. Pierwotnie miasto na realizację prac planowało przeznaczyć 250 tys. zł, jednak oferty złożone w przetargu przewyższały tę kwotę. Stąd zdecydowano o zwiększeniu środków do kwoty 369 tys. zł. Ze względu na to, że zadanie było realizowane na przełomie roku, w 2022 roku gmina przeznaczyła na realizację inwestycji 185 tys. zł – natomiast w tym roku – 184 tys. zł. Prace, mimo rosnących kosztów, były konieczne. W czerwcu poprzedniego roku Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał naprawę dachu ze względu na uszkodzenie jego konstrukcji. Była w tak złym stanie, że mogła się zawalić.

Miasto wspiera GKS Rozbark

Administratorem budynku przy ulicy Tuwima jest klub GKS Rozbark, który utrzymuje go na podstawie umowy użyczenia. W latach 2019-2022 klub otrzymał z budżetu miasta na działalność sekcji piłkarskich 425 tys. zł. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu przekazał 307 tys. zł na sekcje piłkarskie GKS Rozbark, Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu w formie dotacji na zadania realizowane przez klub 103 tys. zł (w latach 2020-2022) a Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu dodatkowo zawodnikom będącymi uczniami Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w 2022 roku dofinansował ze środków gminy zakup strojów oraz wyjazd na obóz sportowy w kwocie 15 tys. zł. Miasto utrzymuje również stadion Rozbarku przy ul. Tuwima 43, płacąc miesięcznie 18 tys. zł.

Źródło: UM Bytom

Fot. facebook/UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.