medal miasta bytomia
Aktualności

Medal Miasta Bytomia dla doktora Jerzego Jaroszewicza

Dziś dr hab. n. med Jerzy Jaroszewicz otrzymał z rąk prezydenta Mariusza Wołosza Medal Miasta Bytomia. Doktora wyróżniono za ciężką pracę, jaką wykonuje podczas pandemii koronawirusa.

Takie wyróżnienie przyznaje prezydent Bytomia na wniosek kapituły osobom lub instytucjom za szczególne osiągnięcia dla miasta w pięciu dziedzinach:

  • gospodarczej,
  • naukowej,
  • kulturalnej,
  • społecznej,
  • sportowej.

Medal Miasta Bytomia dla Jerzego Jaroszewicza

Pan doktor od ponad 17 lat związany jest zawodowo ze Szpitalem Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. Aktualnie pełni funkcję kierowniczą Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii. W okresie pandemii koronawirusa bardzo aktywnie działa. W swojej pracy mobilizuje wszelkie dostępne środki do walki z pandemią. Poszukuje rozwiązań w zakresie monitorowania i zapobiegania doradczym na posiedzeniach sztabu kryzysowego miasta. Wspiera tym samym włodarzy miasta w walce z pandemią na terenie naszego miasta. Doktor Jerzy Jaroszewicz jest także członkiem zespołu Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Doktor bada powikłania z jakimi zmagają się pacjenci, którzy przeszli koronawirusa.

Skromna uroczystość w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu

Uroczystość, choć skromna, odbyła się w szpitalu. Lekarz otrzymał medal z rąk prezydenta Mariusza Wołosza i Mariusza Janas, przewodniczącego Rady Miasta.

– Dziękuję, że mogę na pana liczyć. Pana wiedza i sugestie są dla mnie bardzo ważne – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Jak dziękował laureat Medalu Miasta Bytom: To wyróżnienie ze strony miasta, choć nie jestem bytomianinem, jest dla mnie bardzo ważne. Zaznaczył także: Chciałbym podziękować przede wszystkim zespołowi, który pracuje z pełnym oddaniem – lekarzom, pielęgniarkom, salowym. To bardzo ciężka praca.

Złoty Krzyż Zasługi dla doktora

W ubiegłym roku, w sierpniu Jerzy Jaroszewicz otrzymał Złoty Krzyż Zasługi za działalność na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych. Odznaczono go w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polski przez Wojewodę Śląskiego Jarosława Wieczorka.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.