badania mammograficzne / mammobus / miesiąc świadomości raka piersi
Aktualności

Mammobus stanie na Rynku w Bytomiu

Już za niespełna dwa tygodnie na Rynku w Bytomiu stanie mammobus Lux MED.-u, w którym bytomianki będą mogły bezpłatnie zrobić badania mammograficzne.

15 października na Rynku w Bytomiu stanie mammobus, gdzie mieszkanki naszego miasta będą mogły za darmo wykonać badanie mammograficzne. Bezpłatna mammografia jest dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Mammobus będzie czekał na pacjentki w godziny 8:00 do 15:00.

Na czym polega badanie mammograficzne?

Mammografia polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Takie badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie tak zwanych zmian bezobjawowych, czyli guzków lub innych nieprawidłowości w piersi, w bardzo wczesnym etapie rozwoju. Wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. W przypadku wykrycia jakichkolwiek zmian pacjentki kierowane są do lekarza specjalisty.

Pomimo tego, że to badanie to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi – nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu. Nie trzeba posiadać skierowania na to badanie.

Jak zapisać się na bezpłatne badanie w mammobusie?

Drogie panie, jeśli chcecie skorzystać z darmowych badań to trzeba się najpierw się:

  • zarejestrować dzwonić pod numer 58 666 24 44,
  • za pośrednictwem strony internetowej www.mammo.pl/formularz.

W związku z pandemią koronawirusa w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentek oraz personelu medycznego na badanie należy przyjść w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonej rejestracji.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.