AktualnościKulturaWiadomości

Książkomat w bibliotece. Kiedy będzie dostępny?

Zamawianie, odbieranie i zwracanie książek będzie łatwiejsze i szybsze. Wszystko to dzięki książkomatowi.

Wyglądem do złudzenia przypomina paczkomat, ale zamiast paczki znajdziemy tam książki i audiobooki.  W gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej  przy pl. Sobieskiego stanął książkomat – urządzenie, za pomocą którego zamówimy, odbierzemy i zwrócimy biblioteczne egzemplarze. Już niebawem będzie dostępny dla czytelników.

Książkomat ułatwi życie czytelników

Książkomaty zyskują wśród czytelników coraz większą popularność. Pozwalają odbierać zamówione i zwracać przeczytane książek lub odsłuchane audiobooki.

– Z urządzenia z pewnością ucieszą się czytelnicy, którzy nie mogą wypożyczyć czy oddać książek w godzinach otwarcia biblioteki, czyli od 10.00 do 18.00. Urządzenie jest jeszcze w fazie testowania –  planujemy je uruchomić w połowie miesiąca – mówi Dariusz Kot, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Do książkomatu będzie można zamawiać oraz zwracać zbiory (książki i audiobooki) z biblioteki przy pl. Sobieskiego. Wystarczy zamówić konkretne egzemplarze poprzez katalog biblioteczny online i wybrać opcję odbioru w książkomacie. System biblioteczny powiadomi czytelnika o możliwości odbioru egzemplarza.

Książkomat, wraz z niezbędnym do jego funkcjonowania oprogramowaniem kosztował około 150 tys. zł.  Zakupiono go ze środków pochodzących z dotacji celowej gminy Bytom.

Automat zostanie uruchomiony, jak informuje bytomska biblioteka, 16 stycznia. Zasady korzystania z niego znajdują się TUTAJ.

Fot. Bytomska biblioteka

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.