Krystian Ochman ma szansę reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji
AktualnościKultura

Krystian Ochman ma szansę reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji

Wnuk słynnego solisty Opery Śląskiej idzie w jego ślady, bowiem Krystian Ochman ma szansę reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Krystian Ochman i jego utwór „River” jest jedną z propozycji na Konkurs Piosenki Eurowizji w 2022 roku. Widać, że idzie w ślady swojego dziadka – Wiesława Ochmana, który jest solistą i maestrem Opery Śląskiej. Już w tą sobotę 19 lutego, o godzinie 20:00 na antenie TVP2 odbędą się polskie eliminacje do Eurowizji. Podczas nich zaprezentują wszyscy wokoliści, w tym młody Ochman – a na koniec będzie wybrany laureat, który wystąpi w maju w Turynie.

Kim jest Krystian Ochman?

Młody Ochman urodził się w Stanach Zjednoczonych – dokąd wyemigrowali jego rodzice. Jednak zanim zdecydował się zająć muzyką, to był miłośnikiem sportu. Dzięki rodzicom zaczął naukę gry na pianinie i trąbce, ale i również ćwiczył śpiew. Następnym kluczowym krokiem okazał się powrót do rodzimego kraju przodków, gdzie udał się na studia na Akademii Muzycznej w klasie wokalistyki klasycznej.

Wnuk solisty Opery Śląskiej, dwa lata temu wziął udział w przesłuchaniach do 11. Edycji programu The Voice of Poland. Wszystkie etapy przeszedł w śpiewającym stylu i znalazł się finale, gdzie docenili go widzowie.

Swoją twórczość łączy z śpiewem klasycznym i repertuarem rozrywkowym. W swojej karierze muzycznej wydał już kilka singlów. Jego debiutancki utwór to „Światłocienie”, a później kolejno wydał takie single jak: „Wielkie tytuły”, „Wspomnienie” i „Ten sam ja”. Krystian Ochman jest również laureatem Nagrody Publiczności w koncercie „Premiery” na 58. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.