AktualnościLifestyle

Już we wrześniu V Światowy Zjazd Bytomian

We wrześniu odbędzie się już V Światowy Zjazd Bytomian. W programie wydarzenia przewidziano między innymi koncerty, wystawy, grę miejską i spacery tematyczne.

Już we wrześniu, a dokładnie od 9 do 11 września 2022 odbędzie się V Światowy Zjazd Bytomian. Miasto na to wydarzenie zaplanowało moc atrakcji. We wrześniowy weekend zjadą się Bytomianie z różnych stron świata.

Jaki będzie program V Światowego Zjazdu Bytomian?

Stowarzyszenie MYbytomianie – organizator imprezy – przygotowuje dla mieszkańców Bytomia szeroki i bogaty program. W programie przewidziano między innymi koncerty plenerowe, występy w auli Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Bytomiu, zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy, spacery tematyczne, wystawy oraz debatę w 90. rocznicę śmierci Georga Bruninga.

V Światowy Zjazd Bytomian

Dla byłych mieszkańców naszego miasta to będzie idealna okazja by zobaczyć co zmieniło się w ich rodzimym Bytomiu, możliwość spotkania starych znajomych, zawarcia nowych znajomości i odwiedzenie starych kątów oraz miejsce, które zyskały nowe życie.

– Światowy Zjazd Bytomian jest organizowany co dwa lata, aby pielęgnować tradycje otwartości i gościnności miasta. Podobnie jak w przeszłości, Bytom otwiera swoje bramy dla wszystkich, którzy chcą identyfikować się z tym miejscem, przez swoje pochodzenie, bądź też z czystej sympatii. Spotkanie wielkiego, rozproszonego grona bytomian ma też zaowocować wzmocnieniem więzów i tożsamości bytomskiej – mówił o idei spotkania Piotr Koj, prezes stowarzyszenia MYbytomianie.

Stowarzyszenie zwraca się do wszystkich bytomian z prośbą o poinformowanie rodziny, przyjaciół, znajomych, którzy wyjechali z naszego miasta i zaproszenie ich na zjazd w drugi weekend września. Zapisy odbywają się mailowo: [email protected]. Więcej informacji pod numerem telefonu: +48 667 544 682.

v światowy zjazd bytomian

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.