Kultura

Kolejne widowisko online w ramach „Pogotowia kulturalnego”

Muzeum Górnośląskie w ramach programu „Pogotowie kulturalne” organizuje koncert online Sotto voce w wykonaniu: Alicji Lizer-Molitorys (flet), Ireny Kalinowskiej-Grohs (skrzypce), Aleksandry Batog (altówka) i Igi Batog (wiolonczela).

„Sotto voce” to kolejny koncert w ramach projektu „Pogotowie kulturalne”, przywołujący dwa pogodne utwory Mozarta i Beethovena. Pierwszy z nich to „Kwartet fletowy D-dur KV 285” Wolfganga Amadeusza Mozarta, napisany pod koniec 1777 roku na flet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę. Jedyny pełny utwór Mozarta na taki właśnie skład instrumentalny; utwór trzyczęściowy, mistrzowski i przyjemny w odbiorze.

Natomiast „Serenada op. 25” Ludwiga van Beethovena na flet, skrzypce i altówkę – niemogąca się wprawdzie równać z największymi osiągnięciami mistrza w dziedzinie kameralistyki, zwłaszcza takimi jak kwartety smyczkowe (zresztą napisana znacznie wcześniej) – pełna jest wdzięku i ciekawych pomysłów melodycznych.

Film powstał w ramach programu „Pogotowie kulturalne”, którego celem jest umożliwienie dostępu do kultury osobom z chorobą nowotworową i leczącym się neurologicznie, którzy z przyczyn zdrowotnych, z powodu niskiej odporności i wielogodzinnych sesji w szpitalu, nie mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym na co dzień.

Data premiery: 15 listopada 2020, godz. 12.00

Źródło: muzeum.bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.