AktualnościSport

Jest decyzja w sprawie stoków narciarskich

Pojawiła się dobra wiadomość dla wszystkich miłośników sportów zimowych. Stoki narciarskie zostaną jednak otwarte.

O tym fakcie na swoim profilu na Twitterze poinformował wicepremier Jarosław Gowin. W sobotę jeszcze minister zapowiadał, że stoki będą zamknięte. Jak zaznaczył wówczas, miało to związek z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o „skumulowaniu” ferii zimowych w terminie od 4 do 17 stycznia 2021 roku.

Przedsiębiorcy związani z sportami zimowymi byli zszokowani decyzję ogłoszoną przez Jarosława Gowina. Tym bardziej, że od ponad miesiąca były prowadzone rozmowy i ustalenia z rządem. W ich opinii: decyzja rządu nie miała racjonalnego uzasadnienia, a przede wszystkim oznaczała bankructwo w tym sektorze gospodarki. Wiele samorządów wystosowało specjalne pisma i apele do rządu.

Wczoraj odbyło się spotkanie kierownictwa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii z branżą narciarską. Jak mówił podczas zebrania z przedstawicielami branży – wicepremier Jarosław Gowin, cytowany w komunikacji ministerstwa: „w tym sezonie chcemy, żeby stoki, wyciągi narciarskie były dostępne” – przy zachowaniu odpowiednich restrykcji sanitarnych.

Źródło informacji: rmf24.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.