Aktualności

UWAGA! Zamknięty wiadukt przy ulicy Celnej

Jest konieczność wykonania dodatkowych prac drogowych związanych z wymianą nawierzchni na wiadukcie przy ulicy Celnej w naszym mieście. Prace remontowe na tym wiadukcie niestety się przedłużą.

Od początku listopada trwa wymiana dylatacji stalowej, betonowanie przęseł i przyczółka w rejonie osadzania dylatacji. Prowadzone prace na obiekcie mają wpływ na zmianę organizacji ruchu drogowego w rejonie ulicy Celnej, która od 2 listopada pozostaje zamknięta na odcinku od skrzyżowania ulicy Celnej z ulicą Zachodnią do skrzyżowania ulicy Celnej ze zjazdem północnym w stronę drogi krajowej numer 88.

Na wiadukcie przede wszystkim są prowadzone prace związane z demontażem istniejącej dylatacji stalowej i montażem nowej na całej szerokości obiektu. W ramach realizowanej prac drogowcy wykonują także betonowanie przęsła i przyczółka w rejonie osadzania dylatacji oraz nową nawierzchnię, która zostanie odtworzona na wiadukcie. Na samym początku nawierzchnia miała zostać jedynie wymieniona w rejonie dylatacji, jednak w trakcie prac stwierdzono, że koniecznością będzie jej wymiana na całym obiekcie. Dlatego, aby nie zamykać ponownie mostu wiosną 2021 roku to zdecydowano, że przeprowadzenie tego remontu nastąpi podczas tego, który już trwa.

Tym samym nadal utrzymana jest zmiana organizacji ruchu i objazdy:
  • Od strony Karbia do Stolarzowic – z ronda na ul. Celnej do al. Jana Nowaka Jeziorańskiego, następnie do ul. Strzelców Bytomskich, ul. Strzelców Bytomskich do ronda autostradowego do ul. Miejska Dąbrowa, ul. Miejska Dąbrowa do skrzyżowania z ul. Celną;
  • Od strony centrum z ul. Strzelców Bytomskich do Stolarzowic – ul. Strzelców Bytomskich od skrzyżowania z al. Jana Nowaka Jeziorańskiego do ronda autostradowego, dalej ul. Miejska Dąbrowa, z zakończeniem objazdu przed skrzyżowaniem z ul. Celną;
  • Od strony Stroszka i zjazdu z autostrady A1 do Karbia – od ronda autostradowego ul. Strzelców Bytomskich w kierunku Centrum, do skrzyżowania z al. Jana Nowaka Jeziorańskiego, al. Jana Nowaka Jeziorańskiego (obwodnicą) do zjazdu na ul. Celną.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.