kierowanie bez uprawnień to przestępstwo
Aktualności

Jeśli kierujesz bez stosownych uprawnień to popełniasz przestępstwo

Funkcjonariusze policji w Bytomiu, którzy patrolowali drogi – zatrzymali 39-latka, który kierował pojazd bez uprawnień i tym samym popełnił przestępstwo.

Policja patrolując bytomskie drogi zatrzymała 39-letniego bytomianin, którzy prowadził samochód marki volvo bez stosownych uprawień i tym samym popełnił przestępstwo. Kierowca posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez sąd.

Kierujesz bez odpowiednich uprawnień – popełniasz przestępstwo

Stróże prawa podczas kontroli drogowej sprawdzają dokumenty pojazdu mechanicznego i dokumenty kierującego. Jazda samochodem pomimo zatrzymania prawa jazdy i wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień lub wręcz z sądowym zakazem prowadzenia samochodu – nie umknie to uwadze policji. Kierujący, który się na to decyduje popełnia przestępstwo.

Wczoraj 18 marca na ulicy Chorzowskiej mundurowi zatrzymali jadącego samochodem volvo. Podczas kontroli okazało się, że 39-letni bytomianin nie powinien był wsiadać za kierownicę samochodu. Jak ustaliła policja, mężczyzna ma orzeczony czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – decyzję wydał sąd w Bytomiu. Aktualnie mężczyzna odpowie za nie stosowanie się do decyzji organu. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Jazda bez odpowiednich uprawnień – prawa jazdy. Co grozi takim osobom?

  • mamy prawo jazdy, ale nie posiadamy dokumentu przy sobie: 50 złotych,
  • nie posiadamy prawa jazdy danej kategorii lub w ogóle: 500 złotych mandatu lub grzywna do 5000 złotych plus koszty odholowania pojazdu
  • odebrano nam prawo jazdy, ale nadal jeździmy: od 50 do 5000 złotych grzywny plus sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych,
  • mamy sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych: od 3 miesięcy do 5 lat więzienia plus grzywna.

Źródło informacji: faktybytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.