prawo jazdy w 2020 roku
Aktualności

Prawo jazdy w 2020 roku. Kto zrobił ich więcej? Mężczyźni czy kobiety?

Prawo jazdy w 2020 roku. Znamy ilość wydanych dokumentów, tzw. „plastików” w ubiegłym roku. Taki dokument w naszym kraju ma już około 22 mln osób.

Znamy ilość wydanych dokumentów tzw. „plastików” w naszym kraju. Prawo jazdy w Polsce posiada około 22 mln osób. Kto więcej zrobił prawo jazdy w 2020 roku – kobiety czy mężczyźni? Ile wydano tych dokumentów w Polsce? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Kto najwięcej zrobił prawo jazdy w 2020 roku?

Kancelaria Premiera Mateusza Morawieckiego podała dane dotyczące praw jazdy wydanych w 2020 roku. Skąd pochodzą informacje? Informacje pochodzą z Centralnej Ewidencji Kierowców (CEK). W 2020 roku, mimo restrykcji panujących z powodu koronawirusa, wydano 293 tysiące dokumentów, które uprawniają do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Jak wyniki wydanych dokumentów plasują się na terenie województw?

Nikogo nie zaskoczymy informacją, że najwięcej dokumentów wydano w województwie mazowieckim – 41 098 szt. Zaś najmniej wydano w województwie opolskim – 6 829 szt. Te statystyki uratował zdecydowanie czwarty kwartał roku, w którym wydano aż 95 398 sztuk praw jazdy. To samo dotyczy sprzedaży nowych aut wraz ze wzrostem wydanych dokumentów, urosła sprzedaż. Z kolei najmniej praw jazdy wydano podczas pierwszej fali epidemii i wprowadzenia „lockdownu”. Był to drugi kwartał roku – 34 774 sztuki.

Kto więcej zrobił prawo jazdy – kobiety czy mężczyźni?

Zdecydowaną ciekawostką jest to, że w 2020 roku pośród nowych kierowców było więcej kobiet. 148 326 sztuki praw jazdy dla pań. Panom wydano 144 516 sztuk dokumentu. Coraz popularniejsze staje się zastępowanie fizycznego prawa jazdy jego elektroniczną wersją. Według danych, które otrzymaliśmy przez ministra Zagórskiego, ponad 2,2 mln Polaków pobrało aplikację mObywatel. Blisko 900 tysięcy z nich korzysta z mPrawa Jazdy.

Źródło informacji: auto-swiat.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.