bonie turystycznym
Aktualności

Jakie zmiany nastąpiły w bonie turystycznym?

W ostatnich dniach prezydent Polski Andrzej Duda, podpisał ustawę dotyczącą zmian w bonie turystycznym.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, w której nastąpiły zmiany w bonie turystycznym. Od niedawna można zrealizować bon turystyczny bez noclegu. Jakie są nowe warunki aby można było wykorzystać bon turystyczny? Mianowice warunkiem opłacenia bonem jednodniowej wycieczki jest skorzystanie przez beneficjentów z minimum dwóch usług.

Jakie zmiany nastąpiły?

Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że Andrzej Duda podpisał nowelizację rozporządzenia tzw. ustawy o COVID-19, która zawiera zmiany w ustawie o bonie turystycznym. W pierwszym etapie działania programu świadczenie dotyczyło noclegów w obiektach turystycznych i imprez turystycznych z minimum jednym noclegiem. Te wydarzenia organizowali operatorzy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego.

Po tych zmianach bony będą mogły służyć także do opłacania jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty. Warunkiem jest objęcie pakietem min. dwóch usług.

W bazie bonu turystycznego znajduje się aktualnie ponad 18 tysięcy przedsiębiorców. Aktualizowana na bieżąco bazę dostępnych obiektów oferujących usługi zakwaterowania, wycieczki, atrakcje i usługi można znaleźć na stronach POT.

Źródło informacji: tvs.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.