Aktualności

Jaka będzie pogoda w weekend? Będzie śnieg?

Przed nami kolejny weekend i zapowiedzi o coraz chłodniejszych dniach. Wciąż trwa kalendarzowa jesień, ale to właśnie najzimniejsza pora roku zbliża się do nas wielkimi krokami. Jak mówią meteorolodzy w najbliższych dniach możemy spodziewać się nawet przelotnych opadów śniegu, którego tak wszyscy z utęsknieniem oczekują.

Czy będzie śnieg?

W weekend możemy się spodziewać przelotnych opadów śniegu – nie będą to duże opady. Najwięcej tego białego puchu spadnie na południu województwa śląskiego. W górach i na pogórzach może nastąpić duży przyrost śniegu – szczególnie w nocy z soboty na niedziele. Śniegu może napadać nawet do 10 cm w ciągu 12 godzin.

Reszta regionu powinna być przygotowana na trudne warunki drogowe. Wahania temperatury i mieszane opady mogą sprawić, że drogi i nawierzchnie będą śliskie oraz oblodzone. Zimowa atmosfera ma utrzymać się aż do 6 grudnia. Te warunki cały czas będą sprzyjać opadom śniegu, więc możliwe, że i zastaniemy niewielką pokrywę białego puchu, gdzie miejscami utrzyma się nawet kilka dni.

Będzie bardzo zimno

Temperatura spadnie poniżej zera. Dotychczas nasze termometry w dzień wskazywały temperaturę dodatnią, ale to jednak może za niedługo się zmienić. Jak zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatura w naszym województwie w sobotę i niedzielę będzie wahać w okolicach -1 stopnia Celsjusza do jednej kreski powyżej zera.

Źródło informacji: radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.