halina bieda
Polityka

Halina Bieda gościem w porannej rozmowie w Radiu Piekary

Dzisiejszym gościem w porannej rozmowie w Radiu Piekary była Halina Bieda, bytomska senator Koalicji Obywatelskiej. O czym była dyskusja w Rozmowie Dnia?

Halina Bieda, bytomska senator Koalicji Obywatelskiej była gościem w Rozmowie Dnia Marcina Zasady w Radiu Piekary. A w rozmowie dyskusja między innymi o Spisie Powszechnym, o lockdownie w Polsce oraz o 100-leciu Powstań Śląskich, a także o zabytkowej kopalni w Tarnowskich Górach.

Halina Bieda dzisiaj gościła na antenie Radia Piekary

– Nie powinniśmy funkcjonować od skrajności do skrajności, bo to niczemu dobremu nie służy –  mówiła Halina Bieda w Rozmowie Dnia – Jeśli będziemy zachowywać przyjęte obostrzenia, również w kościołach, zasadom stanie się zadość. Dla osób wierzących sfera duchowa jest ważna. Proboszczowie powinni dbać o to, żeby reżim był dochowywany. Większość to robi, ale pewnie są i tacy, którzy naruszają warunki.

Czy to jest normalne, że minister zdrowia negocjuje z episkopatem warunki funkcjonowania kościołów podczas lockdownu?

– Dla chrześcijanina Święta Wielkanocne są najważniejsze, nie można tego zestawiać z niczym innym. W trosce o bliźniego trzeba zachowywać obostrzenia. Będąc na miejscu episkopatu doceniłabym chęci ministra i spełniła oczekiwania. Jak będzie po epidemii? Myślę, że powszechność praktyk religijnych odejdzie do lamusa – mówiła o poranku Halina Bieda.

Prezydencka inicjatywa 100 tablic na 100 lecie Powstań Śląskich?

– Na razie nie wiadomo, co miałoby na nich być – mówiła senator Bieda – Podobnie miało być w rocznicę Bitwy Warszawskiej. Nie wiem co z tego wyszło.

A jak jest z wiedzą ludzi o plebiscycie i powstaniach na Śląsku?

– Z plebiscytem kiepsko. powstaniami jest lepiej. Większość wie, że były trzy, o celach też zwykle wiadomo – powiedziała Halina Bieda w Rozmowie Dnia Marcina Zasady.

Cały wywiad można obejrzeć na kanale Youtube Radia Piekary:

Źródło informacji: radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Polityka

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.