fot. Volleyball Photography
AktualnościSport

Futbol australijski na Śląsku

Futbol australijski na Śląsku jest dość nową dyscypliną sportu, nie jest jeszcze aż tak popularna. Dlatego trzeba przełamać pierwsze lody i tak oto mamy drużynę futbolu australijskiego – Silesia Miners.

Silesia Miners jest drużyną, która dopiero w futbolu australijskim jest na początku swoich doświadczeń, zresztą jak każdy zespół w Polsce. Wy, bytomianie i mieszkańcy okolic będziecie mieli szansę wziąć udział w jednym z treningów śląskiej drużyny futbolu australijskiego już w ten weekend.

Futbol australijski na Śląsku – Silesia Miners

Kilka słów o śląskiej drużynie i futbolu australijskim opowie nam jeden z założycieli Bartosz Głogowski:

– Jesteśmy młoda drużyną, tak jak de facto wszystkie w Polsce, gdyż ta dyscyplina jest u nas relatywnie nowa, wiec można powiedzieć że każdy jest początkującym. Sam sport, powstał jeszcze w XIX wieku w Australii, tam wykorzystano, ogromne boiska do krykieta, a jako że u nas takich nie ma, używamy boisk oraz bramek piłkarskich, ze względów czysto praktycznych – mówi Bartosz Głogowski – Mamy jednak szczerą nadzieję, że nastąpi tutaj większa standaryzacja lub przy odrobinie szczęścia zaczniemy grać na pełnowymiarowych boiskach do AFL.

Jak zdobywa się punkty w tej dyscyplinie sportu?

– Punkty zdobywa się w bardzo prosty sposób, należy kopnąć piłkę do bramki, tzn. między 2 środkowe słupy, to daje 6 punktów. Kopnięcie piłki między środkowym, a zewnętrznym słupem daje 1 punkt, a więc precyzja w kopaniu jest tutaj bardzo premiowana – informuje Bartosz Głogowski.

Ile jest klubów w Polsce?

– Jeżeli chodzi o kluby, jest ich w Polsce kilka, a kilka nowych się tworzy, co jest bardzo optymistyczną wiadomością, patrząc ile udało się osiągnąć w relatywnie krótkim czasie – mówi jeden z założycieli Silesia Miners – W przyszłym roku powstanie pierwsza w Polsce liga, jej szczegóły zostaną potwierdzone w listopadzie. Warto też nadmienić, że istnieje reprezentacja Polski, Polish Devils, która mierzyła się już kilkukrotnie z reprezentacjami innych krajów na europejskich turniejach.

Jeśli chcecie znaleźć więcej informacji na temat tej dyscypliny sportu i co ją wyróżnia wśród innych, to koniecznie zajrzyjcie na stronę internetowąhttps://futbolaustralijski.pl/.

Trening drużyny Silesia Miners

Najbliższy trening śląskiej drużyny w futbolu australijskim w Polsce odbędzie się już w ten weekend – 16 października o godzinie 12:00 na boisku GKS Rozbark Bytom.

futbol australijski na Śląsku

– Bardzo chcemy podziękować za możliwość trenowania na ich obiekcie! Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno Panie jak i Panów! – mówi Bartosz Głogowski.

Kiedy odbędą się kolejne treningi? Te informacje znajdziecie na social media – facebook: Silesia Miners.

Link do wydarzenia na facebooku: https://fb.me/e/2Qr4LrgDM.

Zdjęcia wykonała firma: Volleyball Photography.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.