spotkanie z prezydentem miasta w stolarzowicach
AktualnościPolityka

Spotkanie z prezydentem miasta w Stolarzowicach

Wczoraj odbyło się spotkanie z prezydentem miasta Mariuszem Wołoszem w Stolarzowicach. Na zebraniu były poruszane kwestie z inwestycjami drogowymi albo programem PONE.

Spotkanie z prezydentem miasta w Stolarzowicach odbyło się wczoraj w Szkole Podstawowej nr 43. Bytomianie poruszyli kwestie związane z inwestycjami drogowymi i programem PONE. To były główne tematy dyskusji z włodarzem miasta. Mariusz Wołosz przestawił podsumowanie zrealizowanych zadań w tej dzielnicy Bytomia.

Spotkanie z prezydentem miasta w Stolarzowicach

Projekty i remonty drogowe

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz przedstawił na spotkaniu z bytomianami podsumowanie prac, jakie wykonano w dzielnicy Bytomia – Stolarzowicach. Mieszkańcy Stolarzowic dopytywali również o następne inwestycje, jakie są zaplanowane w przyszłości dla tej dzielnicy. W tym roku zrealizowano między innymi:

 • przebudowa ulicy Kofty – na odcinku od Kościuszki do posesji nr 1 (kwota inwestycji 220 tys. zł),
 • przebudowa ulicy Tęczowej – na odcinku od Chmielewskiej do Fredry (kwota inwestycji 451 tys. zł).

Kolejne inwestycje, które się szykują w Stolarzowicach to:

 • naprawa nawierzchni ulic:
  • Suchogórskiej,
  • Żołnierskiej,
  • Gombrowicza,
  • Ptakowickiej;
 • budowa oświetlenia wzdłuż nowych ulic.
Rozbudowa kanalizacji i ekologiczne ogrzewanie

Bardzo dużo uwagi bytomianie na spotkaniu poświęcili na kwestie rozbudowy kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. Włodarz Bytomia omówił wszelaki zakres inwestycji zrealizowanych przez BPK Sp. z o.o. w Stolarzowicach. Poinformował mieszkańców, że jeszcze w październik zakończą się prace remontowe przy przebudowie wodociągu w ulicy Musiała i Dunikowskiego.

Był poruszony temat programu PONE, czyli Programu Ograniczenia Niskiej Emisji oraz problemów, z jakimi borykają się mieszkańcy przy ulicy Mieszka I z wodami opadowymi. Mariusz Wołosz powołał już specjalny zespół ekspertów ds. opracowania projektu „Koncepcji zagospodarowania wód opadowych w dzielnicy Stolarzowice i Górniki”.

„W ramach prac zespołu miasto zebrało dane dotyczące istniejących cieków i rowów przydrożnych, planowanych inwestycji w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej oraz opracowało warstwy mapowe obrazujące zakres zlewni i kierunki spływu wód.” – czytam na stronie bytomskiego magistratu.

Apele mieszkańców Stolarzowic

Bytomianie prosili również o postawienie ławki na przystanku przy stolarzowickiej poczcie, wybudowanie chodnika oraz ograniczenie prędkości jazdy kierowców wzdłuż ulicy Suchogórskiej. Apelowali także o stworzenie chodnika i parkingu przy Szkole Podstawowej nr 47. Dodatkowo mieszkańcy poruszyli kwestie związane z pozwoleniami na budowę instalacji gazowej, budżetem obywatelskim czy zamontowaniem oświetlenia przy Chmielewskiej.

Kto brał udział w poniedziałkowym spotkaniu?

Udział brał oczywiście prezydent Bytomia – Mariusz Wołosz, dodatkowo wiceprezydenci – Michał Bieda i Adam Fras, radni Rady Miejskiej, a także przedstawiciele MZDiM, Straży Miejskiej, Policji, Wydziału Inżynierii Środowiska i Wydziału Komunalnego bytomskiego magistratu.

Terminarz spotkań w bytomskich dzielnicach

 • 25 października, godz. 16:00 – Górniki, Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Żołnierska 41
 • 8 listopada, godz. 16:00 – Karb, Szkoła Podstawowa nr 21, ul. Worpie 14-16
 • 22 listopada, godz. 16:00 – Rozbark, Centrum Edukacyjno-Kulturalne im. Gorczyckiego

Terminarz może ulec w każdej chwili zmianie, ze względu na rozwój sytuacji epidemiologicznej w kraju. O zmianach Urząd Miejski będzie informował na bieżąco.

Liczba miejsc na spotkaniach jest ograniczona oraz obowiązuje reżim sanitarny, czyli zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.