Aktualności

Fundacja PETRALANA potrzebuje ochotników od zaraz!

Fundacja PETRALANA potrzebuje ochotników od zaraz do pomocy w zakupach dla seniorów. Jest też praca dla kierowcy.

Codziennie wzrasta liczba seniorów z Bytomia, którzy potrzebują pomocy w zakupach i zlecają to wolontariuszom z bytomskiej fundacji i pracownikom bytomskiego MOPRu. Dzieje się tak dlatego, że rząd wydał rozporządzenie, które zaleca pozostanie w domu seniorom powyżej 70. roku życia.

Bytomska fundacja potrzebuje pilnie dodatkowych rąk do pracy przy realizacji zleceń na zakupy dla seniorów z naszego miasta.

Dzwoniąc na numer rządowej infolinii seniorzy zgłaszają swoje prośby o pomoc w zakupach, ale te kierowane są dalej do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu i to pracownicy MOPR oraz wolontariusze Fundacji PETRALANA reagują na zgłoszenia z terenu naszego miasta.  Apel o pomoc w robieniu zakupów kierujemy przede wszystkim do wszystkich ludzi o wielkich sercach. Jeśli chcecie i możecie pomóc, zapraszamy do grona naszych wolontariuszy – mówił Tomasz Greczkowicz, jeden z założycieli Fundacji i pomysłodawca akcji „Pomoc dla seniora”.

Próśb o pomoc w zakupach od seniorów jest na tyle dużo, że fundacja oferuje również pracę dla kierowcy. 25 zł za godzinę dla osoby z własnym środkiem transportu i prowadzącej działalność gospodarczą. Zadaniem zatrudnionego kierowcy będzie logistyczne wsparcie wolontariuszy w realizacji zakupów i praca po około 3 godziny dziennie.

Chcesz włączyć się do akcji i pomóż seniorom z Bytomia? Świetnie!
Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres: [email protected] lub zadzwonić pod ten numerem telefonu: 602 662 398.

Strona fundacji.

Źródło: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.