ferie zimowe
AktualnościLifestyle

Ferie zimowe w Bytomiu. Jak kreatywnie spędzić czas?

Dziś w całym kraju zaczęły się ferie zimowe. Wiele mieszkańców naszego miasta zadaje sobie pytanie: jak nasze pociechy mogą spędzić ten czas? Ferie zimowe w Bytomiu.

W dobie pandemii koronawirusa i związanych z nim obostrzeń jest ciężko. Jednak instytucje kulturalne w naszym mieście wychodzą nam naprzeciw. Ferie zimowe w Bytomiu – jak mogą kreatywnie spędzić czas nasze dzieci? Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł.

Co przygotowało Bytomskie Centrum Kultury dla naszych pociech?

Becek przygotował dla naszych dzieci „XXI Zimową Feriadę”, ale tym razem online. Bilet na te wydarzenie kosztuje zaledwie 5 zł. Co będziemy mogli oglądać podczas ferii zimowych w Bytomskim Centrum Kultury?

  • 4 stycznia – film „Kacper i Emma – zimowe wakacje”,
  • 7 stycznia – film „Superagentka”,
  • 11 stycznia – film „Szybcy i śnieżni”,
  • 14 stycznia – film „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”,
  • 17 stycznia – bajka „Fabryka śniegu”.
Zasady oglądania filmów online w Bytomskim Centrum Kultury:
  1. Kup bilet do BCKina ONLINE.
  2. Po kupieniu biletu do BCKina ONLINE na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
  3. Na ten sam adres mailowy, w dniu seansu zostanie wysłany link do filmu wraz z hasłem.
  4. Link będzie aktywny w dniu seansu od godziny 10.00 do godziny 22.00.
  5. Oglądanie filmu jest możliwe w godzinach 10.00-22.00, jedynie w dniu seansu online.

17 stycznia „Fabryka śniegu” jest to spektakl i rozpoczyna się o godzinie 16:00, obowiązują dokładnie te same zasady co wyżej. Zmienia się tylko godzina, w której będzie się odbywał oraz dostarczenie linku. Link do spektaklu BCK wyślę na adres e-mail, 5 minut przed wydarzeniem.

Jaką zabawę przygotowała dla najmłodszych Miejska Biblioteka Publiczna?

Miejska Biblioteka Publiczna zachęca do wzięcia udziału w zabawie „Losujemy, malujemy, budujemy”.

Tematem zabawy inspirowanej literaturą beletrystyczną i popularnonaukową – będzie zima i zagadnienia z nią związane. Na przykład: niedźwiedzie polarne, pingwiny, Eskimos, Królowa Śniegu, Elsa i Anna z „Krainy Lodu”. Aby dzieci mogły wziąć udział w konkursie należy udać się do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży, a następnie wylosować temat swojej pracy. Każdy, kto weźmie udział, będzie miał za zadanie wykonać w domu prace plastyczną ilustrującą wylosowane hasło w dowolnej technice. Zdjęcia prac należy przesłać na adres Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży lub przynieść ją do obiektu.

Ostatnią częścią zabawy będzie sieciowa wystawa na stronie biblioteki oraz wystawa prac w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży.

Jakie warsztaty zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Karbiu?

„Z nami nuda się nie uda” – to cykl warsztatów organizowanych przez placówkę kulturalną w Karbiu. Od 4 stycznia do 16 stycznia na dzieci i młodzież czekają zajęcia w pracowni rękodzieła, modelarskiej, plastycznej oraz zajęcia rekreacyjno-sportowe. Na zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne, pod numerem: 32 281 21 73. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty uczestnika i karty COVID-19.

Źródło informacji: becek.pl | faktybytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.