nadzwyczajna sesja w Bytomiu
Aktualności

Dziś odbędzie się nadzwyczajna sesja w Bytomiu

Dziś 28 stycznia bieżącego roku, w Bytomiu odbędzie się nadzwyczajna sesja w związku z wejściem w życie nowelizacji ustawy COVID-19.

W związku z wejściem w życie nowelizacji rozporządzenia „O szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”, odbędzie się nadzwyczajna sesja w Bytomiu. To prezydent Bytomia Mariusz Wołosz zawnioskował o zwołanie w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miejskiej.

– Tak jak zapewnialiśmy podczas ostatniego spotkania z restauratorami, nie zostawimy bez wparcia bytomskiej gastronomii. Mamy już gotową stosowną uchwałę dotyczącą zwolnień z całości opłaty koncesyjnej za 2021 rok – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Nadzwyczajna sesja w naszym mieście

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się online na godzinę 9:00. Podczas niej prezydent Bytomia przedstawi projekt uchwały w sprawie zwolnienia i zwrotu opłaty koncesyjnej. Pobrano je od przedsiębiorców z bytomskiej gastronomii.

Na mocy tego rozporządzenia przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z całości opłaty koncesyjnej – ze wszystkich trzech rat. Ci właściciele lokalów gastronomicznych, którzy już uiścili pierwszą ratę opłaty, otrzymają zwrot środków na konto. Przedsiębiorcy nie będą musieli składać żadnych wniosków w tym celu.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.