oddział onkologii w bytomiu
Aktualności

Darczyńcy wspierają oddział onkologii klinicznej w Bytomiu

Darczyńcy wspierają oddział onkologii klinicznej w Wojewódzki Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu. Dołączyli oni do stowarzyszenia Kolorowych Dam.

Jak co roku w szpitalu górniczym odbyła się akcja „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Została zorganizowana przez jedną z byłych pacjentek oddziału onkologii klinicznej.

– Bardzo dziękuję darczyńcom, którzy wsparli w czasie świąt Oddział Onkologii Klinicznej i obdarowali chorych wspaniałymi prezentami i uśmiechem – mówiła dr hab. n. med. Ewa Nowakowska-Zajdel, kierownik Oddziału Onkologii Klinicznej WSS nr 4 w Bytomiu – Jak co roku akcję ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” zorganizowała Izabela Tarasewicz, była pacjentka oddziału, zarazem członkini stowarzyszenia Kolorowe Damy, która swoim zaangażowaniem i sercem potrafi zjednać wiele osób, nawet w tak trudnych czasach pandemii.

Wspierają oddział onkologii klinicznej w Bytomiu

Izabela Tarasiewicz od kilku lat organizuje wsparcie dla chorych onkologicznych, bardzo często zagląda na oddział jako wolontariuszka. Wspiera słucha i obdarza uśmiechem.

–  Takie wsparcie jest w terapii niezwykle ważne – podkreśla dr Nowakowska-Zajdel – Choroba to czas, kiedy wielu chorych traci wiarę w siebie, zaczyna unikać kontaktu z ludźmi. Świąteczne odwiedziny pozwalają zmienić tę perspektywę, relacje międzyludzkie stają się bardziej otwarte, chorzy obdarzeni uśmiechem i dobrem, tym samym nagradzają siebie samych i innych, pomimo trudnych chwil związanych z leczeniem, niepomyślnym rokowaniem i ogólnym osłabieniem.

Warto też nadmienić, że stowarzyszenie Kolorowe Damy przez cały rok prowadzą zbiórki i współpracują z różnymi firmami. Więcej szczegółowych informacji na temat oczekiwanych form pomocy udziela Izabela Tarasewicz pod numerem telefonu 694 052 429.

Do stowarzyszenia Kolorowych Dam dołączyli:
  • państwo Sabina i Bogdan Danielowie z Rudy Śląskiej,
  • firma Promus z Rudy Śląskiej,
  • Pracownia Fryzur I. Zachariasz z Rudy Śląskiej,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Rudzie Śląskiej,
  • Miejskie Przedszkole nr 4 w Rudzie Śląskiej.
Galeria:

Źródło informacji, zdjęcia: WSS nr 4 Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.