AktualnościKulturaLifestyle

Dzień Dziecka z Operą Śląska w Bytomiu

Organizatorzy zapraszają na wyjątkowy Dzień Dziecka z Operą Śląska w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla na muszli koncertowej w Bytomiu.

Wyjątkowy Parkowy Dzień Dziecka będzie miał miejsce 1 czerwca w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla na muszli koncertowej, a tam będzie czekać dla nas i naszych pociech mnóstwo atrakcji. Ten dzień zaczniemy od jednoaktowej opery „Flis” Stanisława Moniuszki w wykonaniu zespołu artystycznego Opery Śląskiej.

Dzień Dziecka z Operą Śląska w Bytomiu

Honorowym patronatem nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Prezydent Bytomia Mariusz Wołoszo. Imprezę zaczynamy od godziny 11:00. Poniżej znajdziecie harmonogram wydarzeń i atrakcji na Parkowym Dniu Dziecka:

Amfiteatr „Flis” Stanisława Moniuszki w wykonaniu Opery Śląskiej – 11:00

Widowisko opowiada historię Zosi, zakochanego w niej Flisaka Franka oraz przybyłego na wieś ze stolicy- fryzjera Jakuba. Libretto w zaskakujący sposób splata ze sobą losy tej trójki bohaterów, odkrywając jednocześnie rodzinną tajemnicę. Spektakl „Flis” wystawiany jest w ramach XV Metropolitalnego Święta Rodziny.

Występ artystyczne – 12:30 – 17:00
  • Spotkanie z Orkiestrą – quintetem Opery Śląskiej
  • Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. L. Różyckiego w Bytomiu
  • Zespół „Miechowici” z MDK Nr 1 w Bytomiu, działający w Szkole Podstawowej Nr 26
  • Chór dziecięcy Opery Śląskiej
  • Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 oraz Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2
Polana Piknikowa – 12:00 – 17:00 – Miasteczko Zdrowia dla dzieci

Stanowiska profilaktyki prozdrowotnej m.in.: konsultacje pediatry, dietetyka, alergologa; usg tarczycy z interpretacją wyniku i ewentualnym wskazaniem do dalszej diagnostyki, pomiar BMI. Zajęcia i zabawy warsztatowe: kalambury, malowanie twarzy, robienie warkoczyków, guizy, gra w klasy na kołach sensorycznych, malowanie na macie wodnej, nauka oddychania RSA HRV Biofeedback, wspólna gimnastyka „ruch to zdrowie”. Konsultacje rodzinne z terapeutą CPU.

Organizatorem miasteczka jest Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Więcej informacji o imprezie znajdziecie na plakacie poniżej. Zapraszamy już 1 czerwca do Parku Miejskiego pod muszle koncertową!

Dzień Dziecka z Operą Śląska w Bytomiu

Źródło informacji, zdjęcie: e-teatr.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.