badania mammograficzne
Aktualności

Darmowe badania mammograficzne

Kiedy stanie mammobus, w którym będzie można odbyć darmowe badania mammograficzne? My znamy datę i miejsce Mammobusa LUX MED-u.

Badanie trwa zaledwie kilka minut, a niektórych przypadkach – może nawet uratować życie. Za niedługo na bytomskim rynku stanie Mammobus LUX MED-u. Tam bytomianki w wieku od 50 do 69 lat będą mogły przeprowadzić bezpłatne badania mammograficzne. Kiedy stanie mobilna pracownia?

Na czym polega mammografia?

Mammografia polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Takie badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie tak zwanych zmian bezobjawowych, czyli guzków lub innych nieprawidłowości w piersi, w bardzo wczesnym etapie rozwoju. Wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia. W przypadku wykrycia jakichkolwiek zmian pacjentki kierowane są do lekarza specjalisty.

Pomimo tego, że to badanie to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi – nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Darmowe badania mammograficzne w Bytomiu [DATA, MIEJSCE, GODZINA]

Mammobus LUX MED-u pojawi się na bytomskim Rynku 13 sierpnia 2021 roku, w godzinach od 8:00 do 15:00.

Drogie panie, jeśli chcecie skorzystać z darmowych badań to trzeba się najpierw się zarejestrować dzwonić pod numer 58 666 24 44 lub za pośrednictwem strony internetowej www.mammo.pl/formularz.

W związku z pandemią koronawirusa w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentek oraz personelu medycznego na badanie należy przyjść w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonej rejestracji.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie:
Wstążka zdjęcie utworzone przez jcomp – pl.freepik.com

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.