darmowe badania mammograficzne
AktualnościBez kategorii

Darmowe badania mammograficzne

W Bytomiu odbędą się darmowe badania mammograficzne w mammobusie Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowego Instytutu Badawczego w Gliwicach.

Darmowe badania mammograficzne będą odbywać się na szkolnym parkingu przy Szkole Podstawowej nr 26 przy ulicy Nickla od 27 października do 29 października w Bytomiu. Na badania mogą udać się bezpłatnie kobiety w wieku od 50 do 69 lat.

Darmowe badania mammograficzne

Mammografia jest wykonywania przy użyciu najnowszej generacji cyfrowego mammografu Mammomat Inspiration, który pozwala uzyskać najwyższą i najlepszą jakość obrazu przy zastosowaniu bardzo niskiej dawki promieniowania.

Możemy dodać, że:
  1. Opis badania realizowany jest przez co najmniej dwóch lekarzy z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach oraz specjalistów w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej.
  2. Cyfrowe archiwum wszystkich badań wykonanych w Narodowym Instytucie Onkologii umożliwia lekarzom porównanie aktualnego obrazu z poprzednim badaniem mammograficznym. Dzięki czemu kobiety nie muszą przechowywać i przynosić poprzednich zdjęć.
  3. O komfort podczas zdjęcia dbają kobiety – techniczki, które przeprowadzają mammografię.
  4. Darmowa opieka i dalsze niezbędne badania odbędą się w NIO w Gliwicach, w przypadku wykrycia niepokojących zmian w obrębie piersi.

Terminarz przebywania mammobusa pod bytomską szkołą

  • 27, 28 października – 10:00 do 17:00
  • 29 października – 8:30 do 15:30

Zapisy na badania są dostępne pod numerem telefonu – 32 278 98 96 od 7:00 do 15:00.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie: Tło zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.