spotkanie / górniki
Aktualności

Przyszła pora na dzielnice Górniki w Bytomiu

Kolejne dzielnicowe spotkanie w Bytomiu odbyło się w Górnikach. Tam mieszkańcy mogli zadawać pytania włodarzom miasta oraz podzielić problemami z jakimi boryka się ta dzielnica.

Przyszła pora na dzielnice Górniki w Bytomiu. Co tutaj? No dość sporo się okazuje. Modernizacja oraz rozbudowa infrastruktury drogowej, doświetlenie ulic, bezpieczeństwo na ulicy Żołnierskiej – to tematy główne dzielnicowego spotkania wczoraj – 25 października z prezydentem miasta Mariuszem Wołoszem.

Przyszła pora na dzielnice Górniki w Bytomiu

Spotkanie odbyło się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Żołnierskiej 41 – 25 października 2021 roku. Tam prezydent przedstawił szczegółowe informacje o remontach drogowych, jakie Bytom zrealizował w ciągu ostatniego roku w Górnikach oraz o naprawie jezdni przy ulicy Ptakowickiej.

Poruszane tematy na spotkaniu dzielnicowym

Bytomianie mieszkający w Górnikach dopytywali o plany związane z inwestycjami w tym regionie, a między innymi o budowę chodnika przy ulicy Żołnierskiej, budowę zatoki autobusowej przy ulicy Żołnierskiej oraz o przebudowę przystanku autobusowego „Pętla Górniki” przy ulicy Gajowej.

Budowa zatoki autobusowej oraz przystanku będą do wykonania do końca grudnia tego roku. Z kolei w 2022 na budowę chodnika przy ulicy Żołnierskiej będą przeznaczone pierwsze środki z budżetu Bytomia.

Przyszłe projekty w Górnikach

W przyszłości odbędzie się inwestycja związana z gospodarką wodno-kanalizacyjną w tej bytomskiej dzielnicy. Zaplanowano tutaj budowę przepompowni ścieków sanitarnych w rejonie ulicy Planeta wraz z budową rurociągów tłocznych. Projektowanie ma zakończyć się w listopadzie przyszłego roku. Projekt ten ma zapewnić odbiór większej ilości ścieków z dzielnicy Górniki. Następne inwestycje dotyczą sportu w Górnikach. W 2021 roku naprawione będą piłkochwyty na boisku przy ulicy PCK oraz nawierzchnia siłowni przy ulicy Żołnierskiej.

Omawiano na spotkaniu także inwestycje, które realizowane są przez Bytomskie Mieszkania, czyli wykonanie betonowego koryta odwadniającego przy ulicy Gajowej 6 oraz wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wewnętrznej instalacji gazowej wraz z wykonaniem instalacji gazowej w części wspólnej obiektu przy ulicy Żołnierskiej 11. Inwestycja ma planowo zakończyć się do końca 2021 roku.

Na spotkaniu dyskutowano również o Programie Ograniczenia Niskiej Emisji. Tutaj nabór wniosków zakończono, ale Bytom planuje ruszyć z tym temat w 2022 roku. Urzędnicy na zebraniu wyjaśniali szczegóły udziału w programie Czyste Powietrze.

25 października bytomianie prosili także o doświetlenie dwóch ulic: Koksowej i Bolesława Śmiałego, remont ubytków w drodze na ulicy Koksowej i Pokoju oraz przycięcie drzew przy ulicy Przyjemnej. Temat, który także poruszono to budowa sklepu wielopowierzchniowego oraz nasadzenia drzew przy autostradzie A1, aby ograniczyć hałas spowodowany ruchem samochodowym.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.