Czy Parafialny Ośrodek Kultury i Sportu znów będzie tętnił życiem?
Aktualności

Czy Parafialny Ośrodek Kultury i Sportu znów będzie tętnił życiem?

Czy znów będziemy mogli korzystać z Parafialnego Ośrodku Kultury i Sportu w Łagiewnikach? Jest dosyć sporo szansa na taką kolej rzeczy.

Jest szansa na to by Parafialny Ośrodek Kultury i Sportu w Łagiewnikach ponownie zapełniał się ludźmi kochających sport i kulturę. Miasto Bytom chce wesprzeć modernizację łagiewnickiego ośrodka. 11 stycznia włodarz miasta spotkał się z proboszczem parafii ks. Jarosławem Olesiem i Radą Parafialną, gdzie Mariusz Wołosz zadeklarował wsparcie finansowe dla obiekt. Aktualnie POKiS wymaga sporo wkładu finansowego, aby ponownie mógł posłużyć bytomianom mieszkającym w Łagiewnikach.

Bytom z wsparciem finansowym dla Parafialnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łagiewnikach

Tak jak wspomnieliśmy – 11 stycznia odbyło spotkanie prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza z proboszczem parafii ks. Jarosławem Olesiem i Radą Parafialną, aby poinformować o wsparciu finansowym dla łagiewnickiego ośrodka.

– W każdej dzielnicy podejmujemy działania mające na celu rozwój infrastruktury sportowej i kulturalnej. Taką szansę widzimy w przypadku Parafialnego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Armii Krajowej, który wymaga natychmiastowych inwestycji, dlatego miasto chce się zaangażować i wesprzeć modernizację ośrodka – mówił prezydent – Podczas spotkania z proboszczem parafii oraz Radą Parafialną podtrzymałem złożoną wcześniej deklarację związaną z przekazaniem części środków pieniężnych pozyskanych ze sprzedaży terenów po byłym obiekcie ŁKS-u Łagiewniki na dofinansowanie ośrodka POKiS – podkreślał prezydent Mariusz Wołosz.

Historia łagiewnickiego ośrodka sportu i kultury

Parafialny Ośrodek Kultury i Sportu im. bł. ks. Józefa Czempiela powstał przy parafii pw. św. Jana Nepomucena w Łagiewnikach w 2004 roku. Od początku istnienia tego miejsca w jego działalność zaangażowali się bytomianie mieszkający w Łagiewnikach. To oni razem z parafią pw. św. Nepomucena dbali o ten ośrodek, remontowali go oraz organizowali na jego terenie różnego rodzaju imprezy. To właśnie w tym miejscu odbywały się dzielnicowe wydarzenia, festyny rodzinne, czy też zajęcia dla dzieci oraz młodzieży. Teraz wymaga on solidnej modernizacji, która umożliwiłaby jego w pełni wykorzystanie. Pomoc naszego miasta jest szansą dla tego obiektu, by mógł on znów tętnić życiem.

– Chcemy, aby ten obiekt ponownie tętnił życiem, odbywały się tam zawody sportowe, festyny, a także działalność kulturowa. To miejsce mogłoby stać się centrum organizacji pozarządowych w Łagiewnikach – mówił Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia – Zainteresowanie obiektem wyrazili również bytomscy harcerze, co z pewnością mogłoby wpłynąć na aktywizację tego miejsca – podkreślał Adam Fras.

Kiedy następne spotkanie w tej sprawie?

Już w kolejny tygodniu odbędzie się ponowne zebranie prezydenta naszego miasta z przedstawicielami Rady Parafialnej przy parafii pw. św. Nepomucena w Łagiewnikach. Na spotkaniu będą omówione szczegóły związane z możliwą formą prowadzenia działalności w Parafialnym Ośrodku Kultury i Sportu w tej dzielnicy.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.