Aktualności

Czerwona nota Interpolu i nagroda za ujęcie Jacka Jaworka

Jacek Jaworek jest w tej chwili najbardziej poszukiwanym mężczyzną. Poszukiwany jest podejrzany o zabójstwo trzech osób we wsi Borowce w powiecie częstochowskim.

Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania, wystawiono za nim czerwoną notę Interpolu oraz wyznaczono nagrodę za pomoc w ujęcie. Nagrodę wyznaczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach. Nagrodę otrzyma się w wysokości 20 tysięcy złotych w zamian na informację, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało.

Czym jest czerwona nota Interpolu?

Czerwona nota Interpolu jest informacją dla organów ścigania na całym świecie o konieczności zlokalizowania i tymczasowego aresztowania poszukiwanej osoby, w tym przypadku chodzi o Jacka Jaworka.

Ogłoszenie noty czerwonej stanowi wzmocnienie poszukiwań krajowych prowadzonych w celu zatrzymania i ekstradycji. Nota czerwona to sposób przekazywania przez Sekretariat Generalny Interpolu informacji, że dana osoba poszukiwana jest przez wymiar sprawiedliwości jednego z państw członkowskich czy międzynarodowy sąd lub trybunał karny w celu aresztowania i ekstradycji. Europejski nakaz aresztowania to uproszczona forma ekstradycji istniejąca pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, umożliwiająca aresztowanie  osoby podejrzanej lub oskarżonej o popełnienie przestępstwa – informuje śląska policja na swojej stronie internetowej.

Jak doszło do tragedii?

Do tragicznego zdarzenia doszło 10 lipca w miejscowości Borowce w powiecie częstochowskim. W jednorodzinnym domku znaleziono ciała małżeństwa oraz ich 17-letniego synka. Ofiary zastrzelono. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą tej okrutnej zbrodni jest Jacek Jaworek. Zaraz po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy.

Nagroda za pomoc w ujęcie Jacka Jaworka

Zaś Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informację, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało. Niewykluczone jest, że mężczyzna nie żyje.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KWP w Katowicach tel. 798031306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie tel. 47 858 1255, albo z najbliższą jednostką Policji tel. alarmowy 112.

Informacje na temat wyglądu i stylu ubioru Jacka Jaworka

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek był ubrany w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać.

Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Uwaga! Poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie!

Gwarantujemy anonimowość. Jednocześnie przypominamy, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.

jacek jaworek

Źródło informacji: Śląska Policja

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.