spis powszechny i szczepienie
Koronawirus

Spis powszechny i mobilny punkt szczepień. Tym razem w Górnikach

Chcesz mieć odhaczony spis powszechny i mobilny punkt szczepień? To jest możliwe. Taką szansę mają mieszkańcy Górnik, którzy będą mogli się zaszczepić i spisać równocześnie.

Mieszkańcy Górnik będą mogli się zaszczepić przeciw COVID-19 oraz spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego w mobilnym punkcie szczepień, który stanie w ostatnią sobotę lipca.

Spis powszechny i mobilny punkt szczepień. Tym razem w Górnikach

Przy wsparciu jednostek OSP oraz Przychodni Lekarskiej Szombierki – Bytom zorganizuje tymczasowy mobilny punkt. A w nim będziemy mogli spisać i zaszczepić się w tym samym czasie. Dodatkowo bytomianie będą mogli zapoznać się z podstawowymi założeniami strategii rozwoju naszego miasta na lata 2022-2030 oraz wziąć udział w badaniu ankietowym jej dotyczącym.

Dwa w jednym – spisać się i zaszczepić

Tymczasowy punkt będzie otwarty w Górnikach, a każdy mieszkaniec, który zdecyduje się przyjść to będzie mógł zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Ważne info – nie trzeba wcześniej się rejestrować na szczepienie. Wystarczy, że będziemy mieli przy sobie dowód tożsamości.

Warto nadmienić, że 17 lipca w Suchej Górze i 24 lipca w Stolarzowicach z możliwości zaszczepienia skorzystało 177 osób. Zaś do Narodowego Spisu Powszechnego przystąpiło 213 chętnych.

Mobilny punkt będzie czynny w godzinach od 10:00 do 16:00 – 31 lipca 2021 roku.

Trwają intensywne prace nad strategią rozwoju miasta

Trwają prace nad strategią rozwoju miasta pt. „Strategia Rozwoju Bytomia – Bytom 2030”. Odbyły się już wcześniej warsztaty oraz spotkania branżowe z udziałem jednostek i spółek miejskich. A także spotkania organizacji pozarządowych i środowisk związanych z:

  • kulturą,
  • sportem,
  • bytomskimi organizacjami społecznymi.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Koronawirus

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.