spotkanie w sprawie uruchomienia terenów inwestycyjnych
Aktualności

Co z terenami inwestycyjnymi w Bobrku?

W ostatnim czasie odbyło się spotkanie ekspertów w sprawie uruchomienia terenów inwestycyjnych w Bobrku. Jakie tematy były poruszane?

Ostatni czas przyniósł spotkanie ekspertów w sprawie uruchomienia terenów inwestycyjnych w Bobrku. Na spotkaniu uczestniczyli reprezentanci miasta oraz przedsiębiorstwa MMG Sp. z o.o. Rozmowy dotyczyły utworzenia Strefy Rozwoju Inwestycji i Aktywacji Zawodowej.

Spotkanie zespołu ekspertów w sprawie uruchomienia terenów inwestycyjnych w Bobrku

Wczoraj 29 lipca, w bytomskim magistracie toczyły się rozmowy dotyczące utworzenie Strefy Rozwoju Inwestycji i Aktywacji Zawodowej. Na spotkaniu pojawił się zespół ekspertów, który składał się z reprezentantów miasta oraz przedsiębiorstwa MMG Sp. z o.o.

Tania energia na terenach inwestycyjnych

Na terenach po dawnej Hucie Bobrek w Bytomiu powstanie Strefa Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej. Pod koniec ubiegłego miesiąca, list intencyjny w tej sprawie podpisali Mariusz Wołosz – prezydent Bytomia oraz Rafał Szostok – prezes MMG Sp. z o.o. Przewagą Strefy w Bytomiu w walce o inwestorów będzie tanina energia elektryczna oraz cieplna dostarczana za pomocą zmodernizowanej koksowni.

Uzgodnienie priorytetów. Jakie będzie pierwsze działanie?

Pierwszym etapem po podpisaniu listu intencyjnego było powołanie specjalnego zespołu ekspertów, składającego się z reprezentantów firmy MMG Sp. z o.o. oraz miasta Bytom. Wczoraj w bytomskim magistracie:

  • zastępca prezydenta Michał Bieda,
  • naczelnicy Wydziału Inżynierii Środowiska i Wydziału Strategii,
  • Funduszy Europejskich i Obsługi Inwestora,
  • przedstawiciele PUP i PEC,
  • reprezentanci MMG Sp. z o.o. – w tym prezes zarządu Rafał Szostok,

uczestniczyli w rozmowach dotyczących Strefy Rozwoju Inwestycji i Aktywacji Zawodowej.

Celem zespołu ekspertów jest wypracowanie ramowych warunków współpracy, uzgodnienie priorytetów i kierunków działania. A także ustalenie harmonogramów i trybu pracy, w zakresie stworzenia i funkcjonowania Strefy Rozwoju Inwestycji i Aktywizacji Zawodowej na terenach po dawnej Hucie Bobrek w Bytomiu.

Pierwsze spotkanie było w ramach organizacji, a zespół ekspertów będzie spotykał się regularnie.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać

Komentarze zostały zablokowane.