nowej hali lodowiska w Bytomiu
AktualnościSport

Co słychać na planie budowy nowej hali lodowiska w Bytomiu?

Przy ulicy Pułaskiego 71 w Bytomiu trwa budowa nowej hali lodowiska im. Braci Nikodemowiczów, która powoli zmierza ku końcowi.

Budowa nowej hali lodowiska w Bytomiu przy ulicy Pułaskiego powoli zmierza do końca. Wykonawca rozpoczął następny etap na hali. Hala lodowiska będzie nosiła nazwę imienia Braci Nikodemowiczów. Nazwę wybrali internauci w drodze plebiscytu, który odbył się na facebooku. Co słychać na planie budowy obiektu sportowego?

Montaż krzesełek na nowej hali lodowiska w Bytomiu

Wykonawca rozpoczął kolejny etap na nowym obiekcie sportowym. Jest to montaż krzesełek na trybunach lodowiska. Rozkład krzesełek wybrali mieszkańcy naszego miasta w drodze internetowego plebiscytu. Do tego momentu udało się zamontować około 30% krzesełek na trybunach (stan na 12 marca). Montaż siedzisk trwała cały czas, a już za niedługo wykonawca przystąpi również do montażu elewacji budynku z wizerunkiem hokeisty.

Nowy obiekt sportowy w Bytomiu, czyli wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców

Budowa nowej hali lodowiska w Bytomiu przy ulicy Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych w ostatnich latach inwestycji sportowych. Bytomianie bardzo wyczekują nowego obiektu sportowego w swoim mieście. Innowacyjny obiekt będzie kosztował około 42 mln złotych, z czego aż 15 mln złotych to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie udało się pozyskać gminie. Z nowej hali lodowiska będziemy korzystać jeszcze w tym roku.

Główna konstrukcja nośna hali lodowiska będzie wykonana w technologii żelbetowej monolitycznej, natomiast konstrukcja dachu wsparta na drewnianych dźwigarach. Budynek administracyjny będzie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość. Ponadto w hali lodowiska powstanie zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości. Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów.

Jak będzie wyglądała sytuacja z bezpieczeństwem w nowej hali lodowiska w Bytomiu?

Hala lodowiska będzie spełniała również wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie jak bezpieczeństwa w hali, zaplanowano lokale dla policji i straży pożarnej. Będzie to w sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa. Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i autokarów. Będą nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

Źródło informacji: hokej.net
Zdjęcie: UM Bytome: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.