nowej hali lodowiska w bytomiu
AktualnościSport

Mamy nazwę dla nowej hali lodowiska w Bytomiu

Konkurs na nazwę nowej hali lodowiska w Bytomiu – rozstrzygnięty. Jaką nazwę będzie nosił nowy obiekt przy ulicy Pułaskiego?

Konkurs rozstrzygnięty. Już wiemy, jak będzie nazywała się nowa hala lodowiska w Bytomiu przy ulicy Pułaskiego. Pośród propozycji internautów, jury wybrało pomysł, który oddaje hołd legendarnym szkoleniowcom, dzięki którym Polonia Bytom była potęgą w hokeju na lodzie. Nowa hala lodowiska w Bytomiu będzie nosić nazwę „Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów”.

Jeszcze w tym roku do użytku oddana będzie nowoczesna hala lodowiska przy ulicy Pułaskiego 71. To jedna z najistotniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych realizowanych w naszym mieście. Na nowym obiekcie, skorzystają wszyscy bytomianie. To również projekt niezwykle wyczekiwany przez nich.

– Postanowiliśmy zaprosić bytomian do tego, aby pomogli nam wybrać nazwę dla nowej hali lodowiska. Wiemy, że w świadomości kibiców to miejsce było, jest i będzie „Stodołą”, ale zależało nam na tym, aby wybrać nazwę, która odda charakter nowej hali lodowiska – nowoczesnej, ale wyrastającej z tradycji hokejowych – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

118 propozycji na nazwę dla nowej hali lodowiska w Bytomiu. Roczny karnet dla pomysłodawcy nazwy

Konkurs na nazwę nowego obiektu sportowego w Bytomiu rozpoczął się 15 stycznia i trwał przez dwa tygodnia. Zadaniem internautów było zamieszczenie propozycji nazwy dla dawnej „Stodoły” na oficjalnym fanpage Urzędu Miejskiego w Bytomiu w serwisie facebook. Internaucie zgłosili aż 118 propozycji. Pośród zaproponowanych nazw, jury w składzie:

  • prezydent Bytomia – Mariusz Wołosz,
  • wiceprezydent Bytomia – Adam Fras,
  • naczelnik Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji – Małgorzata Węgiel-Wnuk,

wybrało propozycję Grzegorza Krzyżanowskiego – „Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów”. Pomysłodawca nazwy otrzyma roczny karnet wstępu na wszystkie wydarzenia organizowane w nowej hali lodowiska w Bytomiu przy ulicy Pułaskiego 71.

Nowa nazwa przywołuje historię i brzmi świetnie

Wśród propozycji internautów znalazły się takie nazwy jak:

  • „Stodoła”,
  • „Lodowa Arena Bytom”,
  • „Torkarcik”,
  • „Centrum Hokeja Kleinfeld”.

Kibice także zasugerowali, aby uhonorować legendarnych braci Nikodemowiczów – Emilia i Tadeusza. Za ich czasów Polonia Bytom, zdobyła tytuły mistrzowskie, ale też wystąpiła również w prestiżowym Pucharze Europy.

– Przy wyborze zwycięskiego pomysłu wzięliśmy pod uwagę kilka ważnych czynników. Przede wszystkim uznaliśmy, że warto oddać hołd dwóm wybitnym szkoleniowcom – Emilowi i Tadeuszowi Nikodemowiczom. Legendarni trenerzy sprawili, że Polonia w latach 80. i na początku 90. dominowała w lidze hokejowej w Polsce. Cieszy mnie to, że kibice pamiętają o braciach. Nazwa, którą wybraliśmy – Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów – łączy nowoczesność z pięknymi tradycjami hokejowymi. To również nazwa, która sprawdzi się w przypadku ewentualnego dodania do niej nazwy sponsora tytularnego lodowiska. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i ciekawe propozycje – mówił Adam Fras, wiceprezydent Bytomia, a zarazem były hokeista Polonii.

Historia Braci Nikodemowiczów

Bracia Emil i Tadeusz Nikodemowiczowie to wybitni trenerzy. Urodzili się w Lwowie, a do Bytomia przyjechali po II wojnie światowej. Byli hokeistami Polonii Bytom, ale największe sukcesy osiągali jako szkoleniowcy bytomskiego zespołu. Stworzyli mistrzowskie drużyny i system szkoleniowy, dzięki któremu Polonia Bytomia była potęgą. Drużyna zdobyła cztery tytuły mistrza Polski – 1984, 1986, 1988, 1989 – kiedy pierwszym trenerem był Emil Nikodemowicz, a asystentem jego brat – Tadeusz. W 1985 roku doprowadzili bytomski zespół do finału Pucharu Europy – to jeden z największych sukcesów polskiego hokeja klubowego w historii. Dwa kolejne mistrzostwa Polski – 1990, 1991 – Polonia Bytom wywalczyła już pod opieką Tadeusza. Braterski duet prowadził także reprezentację Polski. Emil Nikodemowicz zmarł 3 czerwca 2013 roku w Bytomiu.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.