AktualnościWiadomości

Co dalej z dostawami ciepła? Fortum informuje

W Bytomiu zwołany został sztab kryzysowy. Inspekcja wykonana przez firmę Fortum ma wskazać, ile czasu będzie wymagać usuwanie usterki.

Dzisiaj 17 stycznia podczas zwołanego przez zastępcę prezydenta Bytomia Michała Biedę posiedzenia sztabu kryzysowego w Urzędzie Miejskim w Bytomiu przedstawiciele firmy Fortum – jednego z dostawców ciepła dla Bytomia – przekazali informację, że dzisiaj przeprowadzona zostanie inspekcja kotła w Elektrociepłowni w Zabrzu, w którym doszło do awarii elementów ciśnieniowych.

Dostawy ciepła w Bytomiu

Gdy dzisiejsza inspekcja zostanie zakończona, powinno być jasne to, kiedy awaria będzie usunięcia, a kocioł ponownie uruchomiony. Urząd Miasta zobowiązał się do przekazywania kluczowych informacji w sprawie. W dzisiejszym spotkaniu oprócz przedstawicieli władz miasta i firmy Fortum, wzięły udział także służby miejskie, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych w Bytomiu oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.

Problemy trwają od poniedziałku

Przypomnijmy, że w poniedziałek 16 stycznia firma Fortum Silesia SA przesłała do urzędu wiadomość, że doszło do awarii elementów ciśnieniowych kotła w elektrociepłowni w Zabrzu. W związku z tym występują ograniczenia dostaw ciepła do mieszkań na terenie Śródmieścia, Miechowic, Szombierek, Karbia, Łagiewnik, Rozbarku i os. Arki Bożka. Ciepło będzie dostarczane bez przerwy, ale w mniejszej ilości, a komfort cieplny będzie obniżony.

Są miejsca, gdzie problemu nie ma

Warto podkreślić, że mieszkańcy Os. Ziętka i Stroszka w Bytomiu nie odczują żadnej zmiany, ponieważ ta część miasta jest ogrzewana z innego źródła – przez Ciepłownię Radzionków. Również obiekty miejskie, w których realizowane są zajęcia w ramach „Ferii w mieście” jak: Szkoła Podstawowa nr 4 i 33, a także Zespół Szkół Specjalnych i Młodzieżowe Domy Kultury nr 1 i 2, jak również szpitale, domy pomocy społecznej czy noclegownia będą miały zapewnione dostawy ciepła z nieznacznym spadkiem.

Warto dodać, że służby techniczne PEC Bytom sp. z o.o. podjęły natychmiastowe działania mające na celu regulację sieci ciepłowniczych w sposób zabezpieczający dostawę ciepła do odbiorców przy znacznym ograniczeniu mocy cieplnej dostarczanej przez Fortum Silesia S.A.

Źródło: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.