castorama bytom rozdaje bratki
Aktualności

Castorama Bytom będzie rozdawać bratki za elektrośmieci

Już w ten weekend odbędzie się zbiórka elektrośmieci w sklepie budowalnym w naszym mieście. Castorama Bytom będzie rozdawać bratki za elektrośmieci.

Masz zużyte rzeczy elektroniczne lub elektryczne? Może zalega Ci stary monitor, smartfon, zmywarka lub pralka? Castorama Bytom organizuje „Kwiaty za Elektrograty”, czyli akcja zbiórki elektrośmieci w ten weekend. Akcja dotyczy nie tylko Castoramy w Bytomiu, ale także wszystkich tych sklepów na terenie Polski. W zamian za zużyty sprzęt otrzymamy przepiękne bratki.

Akcja „Kwiaty za Elektrograty” – Castorama Bytom

Już w ten weekend 26-28 marca odbędzie się zbiórka elektrośmieci w Castoramie w Bytomiu. Wystarczy, że udamy się z zużytym sprzętem do sklepu budowlanego Castorama przy ulicy Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego 27, a w zamian otrzymamy ładniutkie i wiosenne bratki. Ta akcja będziecie odbywała się we wszystkich sklepach Castorama. Partnerem „Kwiaty za Elektrograty” jest Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego AURAEKO.

Godziny otwarcia sklepu budowalnego:
  • dni powszednie 07:00 – 21:00,
  • sobota 08:00 – 20:00,
  • niedziela handlowa 10:00 – 18:00.

Zbliżające się niedziele handlowe są 28 marca oraz 25 kwietnia.

„Kwiaty za Elektrograty”

Akcja ta, to kampania edukacyjna, która ma na celu budowanie i promowanie proekologicznych postaw oraz podwyższenie wiedzy na temat zagrożeń dla naszej planety wynikających z nieprawidłowego gospodarowania odpadami ZSEE. Castorama podejmuje wiele inicjatyw edukacyjnych i prośrodowiskowych.

W 2021 roku odbędą się dwie edycje tej akcji. Po raz pierwszy będzie to wiosenna i jak zawsze jesienna. Podczas akcji w ubiegłym roku sklep budowalnym rozdawała sadzonki wrzosów. Akcja cieszy się dużą popularnością.

– Podczas ostatniej, jesiennej zbiórki zebraliśmy ponad 600 ton elektrośmieci i rozdaliśmy 400 tysięcy sadzonek wrzosów. Tak ogromne zainteresowanie stało się dla nas inspiracją i zachętą do stworzenia wiosennej edycji. Liczymy na to, że podczas wiosennych porządków w ręce naszych klientów wpadną różne niedziałające urządzenia, które z chęcią wymienią w każdym sklepie Castorama na kolorowe bratki – informował Paweł Świętochowski, kierownik ds. relacji biznesowych i projektów społecznych w Castoramia Polska.

Zasady przeliczania elektrośmieci na liczbę bratków:

Rodzaj sprzętuLiczba bratków
Duży sprzęt AGD (lodówka, pralka, kuchenka itp.)3 bratki
Duży sprzęt elektroniczny (telewizor, monitor itp.)3 bratki
Mały sprzęt AGD (robot kuchenny, odkurzacz itp.)2 bratki
Mały sprzęt elektroniczny (komputer, odtwarzacz itp.)2 bratki
Elektronarzędzia (wiertarka, wkrętarka, szlifierka itp.)1 bratek
Baterie (25 sztuk)1 bratek
Telefon komórkowy1 bratek

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.

Źródło informacji: mojbytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.