AktualnościKoronawirus

Bytomska policja patroluje ulice miasta – walka z pandemią

Od 10 października jak wiemy na terenie całej Polski obowiązuje strefa żółta. Wobec tego bytomscy mundurowi sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są stosowane przez mieszkańców naszego miasta.

Wobec szybkiego wzrostu z dnia na dzień zachorowań na koronawirusa nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy.

W ubiegły weekend dla bytomskiej policji to czas wzmożonych działań. Mundurowych można było spotkać na ulicach, targowiskach, centrach handlowych, komunikacji miejskiej i wielu innych miejscach publicznych. Funkcjonariusze reagowali na przypadki naruszenia prawa. Proszę pamiętajmy, że najskuteczniejszą metodą walki z epidemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa oraz częsta dezynfekcja rąk. To pozwala nam uchronić przed wirusem siebie, ale także inne osoby. W tych ciężkich czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością. Jeśli nie przestrzegamy tych zasad to może to narazić innych ludzi na utratę zdrowia i nawet życia. W sytuacji, gdy nie będzie stosować się do obostrzeń to możemy się spodziewać zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy policji. Bytomska policja – dbając o bezpieczeństwo mieszkańców – nieustannie patroluje ulice.

Apele płynące z każdej strony – niestety, nie do wszystkich przemawiają. Policjanci w ubiegły weekend nałożyli aż 248 mandatów na osoby, które naruszają przepisy wynikające z Rozporządzenia Ministra Zdrowie.

Apelujemy! Bądźcie rozsądni i rozważni.

Źródło, zdjęcia: bytom.slaska.policja.gov.pl

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.