AktualnościKultura

Bytomska orkiestra nagrała koncert na Barbórkę

Orkiestra Dęta Bytom nagrała koncert, który zostanie opublikowany 4 grudnia – na Barbórkę.

Bytomska orkiestra obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia. Bez dwóch zdań artyści muzyczni występami wzbogaciliby tegoroczne obchody Barbórki. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju – Dzień Górnika będzie świętowany inaczej, niż zwykle.

Z okazji zbliżającego się Dnia Górnika, muzycy brali udział wczoraj w nagraniu specjalnego koncertu, który będzie można zobaczyć online – 4 grudnia. Koncert będzie udostępniony między innymi na profilu facebooka miasta Bytom, które poinformowało o tej kwestii.

– Orkiestra, która w 2019 roku przyjęła imię wieloletniego kapelmistrza i osoby niezwykle zasłużonej dla zespołu od najmłodszych lat – Józefa Słodczyka, znana jest nie tylko w naszym regionie, ale w Polsce i poza granicami kraju. Muzyków możemy usłyszeć podczas ważnych wydarzeń w naszym mieście, a także koncertów, w trakcie których promują śląski region i tradycje związane z górnictwem węgla kamiennego – przypomniał Urząd Miejski w Bytomiu.

– Podczas niedzielnego koncertu w Bytomskim Centrum Kultury zaprezentowaliśmy nie tylko znane śląskie piosenki, ale również muzykę filmową, a także najbardziej popularne utwory zagraniczne – powiedział Dariusz Kasperek, kapelmistrz Orkiestry.

Jakie będą utwory wykonane na pokazie? Tego będzie można się przekonać 4 grudnia. Zapraszamy!

Źródło informacji, zdjęcie: nettg.pl | facebook Orkiestra Dęta Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.