bytomscy medycy WSS nr 4
Aktualności

Bytomscy medycy z WSS nr 4 wyróżnieni za postawę podczas pandemii

Bytomskich Medyków z WSS nr 4 wyróżniono za postawę podczas walki z epidemią koronawirusa. Kto otrzymał wyróżnienie?

Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego otrzymali:

  • Wojciech Michalik, dyrektor WSS nr 4 w Bytomiu
  • dr Gabriela Mieszko-Filipczyk, kierownik Oddziału Chorób Płuc
  • Barbara Paul, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Chorób Płuc
  • dr Wojciech Sołtys, kierownik Oddziału Psychiatrii.

Specjalne wyróżnienia bytomskim medykom wręczył marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Wyróżnienia są dowodem uznania za pracę i postawę podczas pandemii koronawirusa.

WSS nr 4 w Bytomiu podczas walki z pandemią koronawirusa

W listopadzie 2020 roku Oddział Chorób Płuc – jako pierwszy w szpitalu przekształcono w miejsce przeznaczone do leczenia tylko pacjentów z potwierdzonym wynikiem SARS-CoV-2. Łącznie przez oddział przewinęło się ponad 200 pacjentów z COVID-19. Podobną liczbą zakażonych pacjentów zajmował się personel Oddziału Psychiatrii. Był to wówczas pierwszy na Śląsku oddział III stopnia zabezpieczenia szpitalnego dla pacjentów z chorobami psychicznymi i dodatnim wynikiem na obecność koronawirusa. Podczas III fal pandemii koronawirusa w bytomskiej „Czwórce” leczono około 530 pacjentów z COVID-19.

Najcięższa była III fala epidemii, która uderzyła wiosną 2021 roku. Wtedy całą jednostkę szpitalną, jedną z największych placówek w województwie śląskim, przekształcono w miejsce dla pacjentów z COVID-19. Na potrzeby epidemii trzeba było przeorganizować pracę szpitala, jak i przygotować infrastrukturę, by najciężej chorym pacjentom można było podawać tlen. W bytomskim szpitalu podjęto się tego zadania w trybie ekspresowym. Instalację tlenową zainstalowano w ciągu jednego dnia – w 18 godzin. Normalnie zajmuje to kilka godzin.

Źródło informacji, zdjęcie: WSS nr 4 w Bytomiu

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.