SportWiadomości

Bytomscy hokeiści w finale MHL

Na bytomskim lodowisku podopieczni Mariusza Puzio rozegrali w sobotę drugi mecz półfinałowy Młodzieżowej Hokej Ligi/I ligi. Zwycięstwo nad KS Katowice Naprzód Janów 3:2 zapewniło im miejsce w finale.

Spotkanie nie rozpoczęło się szczęśliwie dla gospodarzy. Już w trzeciej minucie bramkę dla gości zdobył Yahor Kazlouski. Bytomianie szybko chcieli odrobić tę stratę. Po kilku obiecujących, ale nieudanych akcjach Igor Augustyniak trafia na 1:1 przy asyście Michała Proczka i Sebastiana Wichra. Niestety gościom przed pierwszą przerwą udało się poprawić wynik na 1:2.

W drugiej części spotkania obie drużyny walczyły o zmianę wyniku. Na korzyść niebiesko-czerwonych padła tylko jedna bramka. Po trafieniu Sebastiana Wichra tablica wyników pokazywała 2:2.

Długo nie padła żadna bramka. Na nieco ponad dwie minuty przed końcem meczu zwycięską bramkę dla bytomian zdobył w akcji z Arkadiuszem Karasińskim i Jakubem Wilkiem – Paweł Wibiral. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Hokeiści z Bytomia z drugim zwycięstwem

Wczorajsze zwycięstwo było kolejnym, które Poloniści odnieśli nad zawodnikami z Janowa. W pierwszym półfinale ich, podczas gościnnego wówczas występu, 4:1. Drugie zwycięstwo zapewniło hokeistom finał.

Pierwszy mecz finałowy poloniści rozegrają na wyjeździe 15 marca. Z kim? To okaże się po dzisiejszym spotkaniu drużyn UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – SMS PZHL Katowice, który rozgrywany jest w stolicy naszego regionu. Drugi i ewentualnie trzeci mecz rozegrany będzie na lodowisku przy Pułaskiego.