AktualnościWiadomości

Pobili go, okradli i powybijali okna. To była zemsta za zwrócenie uwagi

Zwrócił się do młodych mężczyzn z prośbą, by byli ciszej, a ci stwierdzili, że nie wybaczą takiej zniewagi. Wzięli odwet. Sytuacja miała miejsce jakiś czas temu, ale niedawno zatrzymano kolejne osoby.

Do opisywanego zdarzenia doszło pod koniec grudnia 2022 r. w centrum miasta. 38-letni mieszkaniec kamienicy przy ulicy Karola Miarki podszedł do kilku mężczyzn przebywających na klatce schodowej. On i jego żona poprosili, żeby młodzi ludzie przenieśli się w inne miejsce. Zwrócił im jedynie uwagę, że jest późno a głośne zachowanie może wybudzić dzieci śpiące w mieszkaniu.

Nie mógł spodziewać się tego, co wydarzy się później. Kilka chwil po opisywanej rozmowie wyszedł do sklepu. Został napadnięty, pobity i okradziony. To jednak nie wszystko, bo zemsta miała drugi akt. Następnego dnia w odwecie za zgłoszenie sprawy na Policję, mężczyźni dodatkowo wybili 38-latkowi szyby w oknie. Dwóch sprawców zatrzymano natychmiast i do tej pory przebywają w areszcie. Dwaj kolejni – 22-latek i jego dwa lata młodszy brat zostali namierzeni przez policję w Dzień Kobiet. Śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego. Starszy z braci najbliższy miesiąc spędzi za kratkami, a dwudziestolatek został objęty dozorem policyjnym. Wszystkim sprawcom grozi kara 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
11
Nie
2

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.